Awanturnicy na Primusie bez Kozackiego towarzystwa

Awatar użytkownika
zeliwny
Weteran
Posty: 179
Rejestracja: 2013-10-03, 14:40

Awanturnicy na Primusie bez Kozackiego towarzystwa

Postautor: zeliwny » 2016-06-18, 20:52

Złożyłem coś takiego i o dziwo na lokalu się nieźle sprawdziło i przeciwko dworskiemu wysypowi na habsburgach i przeciw Radkom pół bojowym i przeciw kozakom z kozackim towarzystwem na nec hercules.

Elekt: Bohdan Chmielnicki
Strategia: Primus inter pares

Ilość kart: 64

Postaci(24):
Fyłyp Kułak x2
Przemysław Wolniewicz x2
Wasyl Sawicz x2
Jurko Bohun TC x2
Samiłło Niemirycz x2
Iwan Hanża x2
Maksym Krzywonos
Watażka (gdybym miał 3 to wypadliby Mołojec i Doniec)
Doniec
Mołojec
Filon Dziedziała
Iwan Wychowski
Wasyl Zołotarenko
Rozwan Ursu
Samuel Łaszcz
Tymofiej Chmielnicki
Alena Wyhowska
Leopold Habsburg (wielce niedoceniana postać)

Posesje(12):
Wóz taborowy x3
Obóz czerni x3
Kosz kozacki x3
Hejnalica x2
Sicz Zaporoska

Sztychy(17):
Nie po bożemu x3
W obronie majątku x3
Cios nadziakiem x3
Cięcie kozackie x3
Kwinta x3
Cięcie w pion x2

Efekty(11):
Rzeź pod Batohem x3
List od sułtana S x2
List do sułtana R
Sacrum imperium x2
Siódma pieczęć x2
Liberum Veto L

Warte podkreślenia jest to iż nie jest to talia Masterowa tylko na lokale gdzie nie mamy sakwy.
Dlatego też został w niej Łaszcz aby go wyszukać siódmą pieczęcią i położyć na wierzchu talii gdy gramy przeciwko niebojowej talii na Nec hercules. Dlatego też jest sporo mało przydatnych kozaków w talii (jak doniec, mołojec, dziedzieła czy zołtarenko który normalnie byłby w sakwie).
Może dziwić duża ilość sztychów ale to podstawa żeby zwiększyć przewagę nad przeciwnikiem bojowym ewentualnie pokręcić się na hejnalicy przeciw talii defensywnej. Nawet Nie po bożemu x3 ma swój sens bo warto miec mocny sztych już od pierwszej rundy (nie zależny od liczby postaci na polu gry), lepiej ubić kogoś bez kresek (ale za to z zrzuceniem postaci do żalnika) niż pozwolić się rozbudować przeciwnikowi.

Awatar użytkownika
Szakil
Weteran
Posty: 265
Rejestracja: 2015-11-06, 13:28
Lokalizacja: Gdynia

Re: Awanturnicy na Primusie bez Kozackiego towarzystwa

Postautor: Szakil » 2016-06-18, 21:06

Habsburg bardzo dobra postać, sam rozważam wsadzenie go do talii. Wydaje się, że z kart habsburgów również sacrum imperium mogło by świetnie zagrać - agitacja od przeciwnika wszystkimi postaciami, list do sułtana i wymiana kozaków, ponownie agitacja od przeciwnika, potem odznaczenie 3 postaci za dukaty, agitacja od przeciwnika, odznaczanie postaci z hejnalicy, agitacja od przeciwnika. Przeciwnikowi nie opłaca się w ogóle agitować, skoro równie dobrze możemy brać kreski od niego zamiast z puli. I prawdopodobnie po grze w rundzie, w której wejdzie do gry sacrum imperium i list do sułtana.
"Słuszna droga idzie po linie, która nie jest rozpięta wysoko, ale tuż nad ziemią. Ludzie, zdaje się, więcej się o nią potykają, niż po niej chodzą" Franz Kafka

Awatar użytkownika
zeliwny
Weteran
Posty: 179
Rejestracja: 2013-10-03, 14:40

Re: Awanturnicy na Primusie bez Kozackiego towarzystwa

Postautor: zeliwny » 2016-06-18, 21:24

Jeszcze dodam dlaczego gram na Primusie. Do tej pory grałem innymi taliami z dużą ilością posesji (min 20 i to z dworkami na włościach) aby jak najszybciej podłączyć te 3 włości i zaznaczać. Jednak u kozaków spełnia trochę inną rolę. Po pierwsze spowalnia dociąg kresek przeciwnika co przy agresywnej grze (z wyzywaniem od samego początku zanim przeciwnik zdoła wystawić "dupochrony" lub dopakować postaci) pozwala nawet przez 2 rundy nawet trzymać go bez kresek co ogranicza zdolności jego elekta jak i pole manewru. Dodatkowo przy użyciu Rzezi pod Batohem potrzebne jest zaznaczenie strategii a zrobienie tego pod koniec rundy gdy nie ma się podłączonych włości tak nie boli jak gdyby miało się możliwość zaznaczania. Tak naprawdę włości w tej talii wchodzą w end game-ie min 4 runda i to w więcej niż jednej sztuce (sicz zaporoska, dołączona posesja i Iwan Wyhowski z ręki, listu lub pieczęci).


Wróć do „Awanturnicy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości