Kurhan a ugór

Awatar użytkownika
thael
Sławny
Kontaktowanie:

Kurhan a ugór

Postautor: thael » 2011-02-28, 12:46

(parę pytań pomasterowych)

czy jeśli mam dołączone do kurhanu
Obrazek
jedną swoją postać i jedną postać przeciwnika, a przeciwnik użyje ugoru
Obrazek
to mogę odrzucić spod ugoru postać moją/przeciwnika?
A co jeśli przeciwnik także ma kurhan - mogę spod jego kurhanu odrzucić moją postać?
In te, Dómine, sperávi:
non confúndar in ætérnum.

Alien
Sławny

Re: Kurhan a ugór

Postautor: Alien » 2011-03-02, 23:02

Moim zdaniem karty dołączone w ten sposób do kurhanu nie powinny móc być w ten sposób w ogóle odrzucane, aczkolwiek temat ten musi zostać rozważony przez RM. Karty dołączone do kurhanu wg mnie nie znajdują się pod niczyją kontrolą, są poprostu dołączone do posesji, i nie powinny uzyskiwać statusu elementu stałego stołu, więc w konsekwencji nie powinny być móc odrzucane jako koszt, lub skutek ugoru.

Awatar użytkownika
Ksch
Legenda
Kontaktowanie:

Postautor: Ksch » 2011-03-03, 00:53

Popieram. Oczywiście założę temat na RM, ale będę gorącym orędownikiem tego rozwiązania.

109.4 Kontrolerem karty jest gracz, który może nią rozporządzać zgodnie z zasadami
gry.

110.3 Słowa „ty” i „twój” na obiektach odnoszą się do kontrolera obiektu lub jego
właściciela, gdy obiekt nie posiada kontrolera.

Karta pod Kurhanem nie ma kontrolera, więc jeśli w ogóle, to mógłby rozporządzać nią wyłącznie jej właściciel. Ale i tu mam wątpliwości.

Awatar użytkownika
Ksch
Legenda
Kontaktowanie:

Postautor: Ksch » 2011-05-15, 08:30

Ponieważ karty pod Kurhanem to karty podłączone, to nie mogą być odrzucane jako odpowiedź na kartę Ugór. Temat zamykam.

Wróć do „Rębajłowie”