Pod pieczonym dzikiem - JAK dziala?

Oficjalne pytania dotyczące kart legalnych w formacie sezon oraz sezon
Awatar użytkownika
Rafaell

Pod pieczonym dzikiem - JAK dziala?

Postautor: Rafaell » 2012-02-27, 22:08

Obrazek

Voilla jak mawiaja starozytni Rosjanie,

Prosze o pelna informacje jak dziala karta "pod pieczonym...". Pelna tzn ze interesuje mnie rowniez jak dzialaja 2 lub 3 na stole u tego samego kontrolera.

Nadmienie, ze w mojej skromnej opinii jezeli karta ta dziala tak jak uznaje Esse (tzn ze kazdy dzik wyzwala statiki niezaleznie od siebie i w efekcie daje pierdylion duksow na minusie do lafy wystawianej postaci) to w mojej skromnej opini ropiża ekonomie gry.

Z gory dziekuje.
Ostatnio zmieniony 2012-02-27, 22:14 przez Rafaell, łącznie zmieniany 1 raz.
Gram z przyjemności ale dla wyniku. Tytanowy Janusz z Mołdawi.
15x10=110!

Awatar użytkownika
duckingman
Sławny

Re: Pod pieczonym dzikiem

Postautor: duckingman » 2012-02-27, 22:13

Czy dobrze Cie rozumiem Rafaell? Esse zasedziowal Ci, ze 3 dziki na stole daja zawsze -6 dukatow do wystawiania postaci? z 1 replika -7d, a przy ZMP i 2 replikach bedzie to az -8d???

Awatar użytkownika
Rafaell

Re: Pod pieczonym dzikiem - JAK dziala?

Postautor: Rafaell » 2012-02-27, 22:16

Nie zasedziowal. Przyszedl z dekiem na tym. Tylko ze na 4rech bo byl format magiczny. Chyba -12 dukatow. I dworskich karmazynach.
Ostatnio zmieniony 2012-02-27, 22:18 przez Rafaell, łącznie zmieniany 1 raz.
15x10=110!

Awatar użytkownika
duckingman
Sławny

Postautor: duckingman » 2012-02-27, 22:21

Rafaell pisze:Nie zasedziowal. Przyszedl z dekiem na tym. Tylko ze na 4rech bo byl format magiczny. Chyba -12 dukatow. I dworskich karmazynach.

No skoro Esse sam z tym przyszedl to napewno zaraz pojawi sie cytat z AH dlaczego taka intepretacja wordingu tej karty jest prawidlowa :D

Awatar użytkownika
Rafaell

Postautor: Rafaell » 2012-02-27, 22:43

To nie jest smieszne.
15x10=110!

Awatar użytkownika
duckingman
Sławny

Postautor: duckingman » 2012-02-27, 22:53

To nie byl zart. Odkad gram w Veto tylko raz zlapalem Essego na pomylce w interpretacji zasady jakiejs karty i bynajmniej nie dotyczylo to karty ktora on gral. Pozatym jest to osoba tworzaca egzaminy sedziowskie, a to oznacza ze jego znajomosc zasad jest jedna z najwiekszych w srodowisku vetowym. Skoro z taka intepretacja dzikow przyszedl na turniej to znaczy ze taka interpretacja jest prawidlowa i zostanie Ci to udowodnione przez odpowiedni cytat z AH. Esse zasiada w RM wiec gdyby nie byl pewny dzialania dzikow napewno wczesniej skonsultowalby swoja interpretacje z innymi marszalkami.

eckhart
Weteran

Postautor: eckhart » 2012-02-27, 23:00

Niestety miałem niefart grać przeciw Esse w tym turnieju.

Interpretacja Essego ma swoje uzasadnienie i jest analogiczna do interpretacji Pałcyku:
http://veto2ed.pl/wyszukiwarka/uploads/ ... _75DWO.png
3 na stole dają do Szabli 3xkreski.

A całe zamieszanie ma swój początek w Zamku możnego Pana, w kontekście którego zdefiniowano, że "różne" jest równoznaczne "różnym źródłom". Przedtem wydaje mi się, że identyczny gametekst na różnych kartach był traktowany jak jedna zasada bez względu na liczbę źródeł (pewnie nie zawsze).

O całym zdarzeniu nie wiem co myśleć. Na pewno Esse pokazał, że istnieje furtka do zniszczenia balansu gry. Czy powinien to robić na lokalnym turnieju? Wydaje mi się, że lepszym miejscem byłoby zebranie RM, które od ręki mogłoby przywrócić porządek.

P.S. Szacun dla Net Runnera za sędziowanie zgodnie z duchem gry, który ostatnimi czasy jest mocno atakowany przez "munchkinizm".
Ostatnio zmieniony 2012-02-27, 23:04 przez eckhart, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rafaell

Postautor: Rafaell » 2012-02-27, 23:00

Wiedza Essego jest bezdyskusyjnie wysoka jesli nie najwyzsza w Polsce. Warto aby i inni gracze znali oficjalna wykladnie.

Wlasciwie to juz teraz posesje nie sluza generowaniu dochodu tylko obnizaniu lafy i doprowadzaniu do pojedynku. Jak sie ma karty takie jak splyw, manna czy udane polowanie to na co komu dochod z posesji? Pewnie tak to mialo byc. I ok.

Nie ma wiec zadnego znaczenia o ile pierdylionow dukatow mozna dzieki dzikowi obnizac pierdylion laf wystawianych pierdylionow postaci.

Tylko oficjalnie. Dlatego sie pytam.
15x10=110!

burszuj

Postautor: burszuj » 2012-02-27, 23:03

To powiedzcie tylko czemu wszyscy grając na dzikach interpretowali to w ten sposób że jak masz trzy na stole to masz stale -2 (z wszystkich trzech w sumie) i dodatkowo -1 jeśli użyjesz zdolności aktywowanej jednego z trzech dzików. Dodatkowo jest wyraźnie napisana zdolność statyczna (czasowa, ponieważ aktywuje się albo przy dwóch dzikach albo przy trzech) tu cytat : "Gdy masz dwie Karczmy Pod pieczonym dzikiem, lafa wystawianych postaci -1 dukat. Gdy masz ich trzy na stole, lafa wystawianych postaci -2 dukaty. Nie możesz mieć na stole razem z Szynkiem."

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ksch
Legenda
Kontaktowanie:

Postautor: Ksch » 2012-02-27, 23:04

Niestety Eckhart ma 100% racji, nie wiem nawet jak to skomentować. Oczywiście, że można w ten sposób próbować interpretować Dzika, ale raczej na niwie teoretycznej, wiedząc jak wszyscy go używają, następnie założyć o tym temat na RM, udowodnić swoją rację, a następnie wnieść o erratę. Nie wiem co napadło Piotra. Temat na razie zamykam. Spodziewajcie się erraty, lub odmiennej niż Essego, interpretacji. I proszę grajcie po staremu :roll:

Wróć do „Sezon 2 Warchoły i Pijanice”