Zamek możnego Pana + Pańska łaska

Oficjalne pytania dotyczące kart legalnych w formacie sezon oraz sezon
Awatar użytkownika
Shons
Legenda
Kontaktowanie:

Zamek możnego Pana + Pańska łaska

Postautor: Shons » 2011-09-19, 19:13

Obrazek

Kod: Zaznacz cały

Zamek możnego pana - Karta zostaje zerratowana:
"Zamek. Dopóki nie jest zaznaczony, możesz wykonać do dwóch różnych replik kiedy wystawiana jest postać. R Z > możesz użyć zasady innego twojego Zamku wymagającej zaznaczenia. Możesz mieć tylko jedną taką kartę w grze. "

w kwestii wyjaśnienia - różne oznacza repliki pochodzące z różnych źródeł, na przykład wystawiając strażnika zamkowego można zaznaczyć jedną postać i dobrać dukat ze Złotej Kobyłki. Natomiast gdy przeciwnik wystawia postać, a na stole posiadamy dwóch Bernardynów możemy dobrać dwa dukaty - repliki pochodzą z dwóch różnych źródeł. Jeśli natomiast replika zostanie zanegowana np. Szynkiem u Klary, nie możemy drugi raz podjąć próby użycia tej samej repliki.

Dodatkowo mając na stole Zamek możnego pana nie możemy zaznaczyć dwóch zamków, aby użyć dwa razy identyczną replikę (pochodzącą z jednego źródła) - jak np. dobrać dwie karty używając dwóch replik Zamku królewskiego w Niepołomicach zaznaczając tenże zamek i zamek możnego pana.
Jako, że replika cały czas pochodzi z jednego źródła - z zamku w niepołomicach, zagranie takie jest niedozwolone.

Obrazek

1. Czy mając na stole Zamek możnego Pana, dowolną inną posesję i dołączone do nich Pańskie łaski mogę mogę przy wystawianiu postaci odrzucić dwie inne obniżając lafę postaci wystawianej o zsumowane lafy postaci odrzucanych?
2. Jeżeli odpowiedź na powyższe pytanie jest twierdząca. Czy mogę przy wystawianiu postaci odrzucić dwie inne nawet jeżeli odrzucenie jednej z nich obniżałoby lafę postaci wystawianej do zera?

3. Proponuję z FAQa usunąć zapis:

Zamek możnego pana [Rębajłowie ; 106] –
http://veto2ed.pl/wyszukiwarka/uploads/ ... na_106.png : po użyciu jednej repliki przy wystawieniu postaci można - w ramach drugiej - zaznaczyć Zamek możnego pana, w celu użycia zdolności innego Zamku, która wymaga zaznaczenia.

Bo w tej chwili są tam dwa sprzeczne zapisy.
Ludzie mówią, że jestem pijakiem...
Chodnikowym równym chłopakiem...

LubLarp

Awatar użytkownika
Esse
Honorowy Marszałek Veto
Kontaktowanie:

Re: Zamek możnego Pana + Pańska łaska

Postautor: Esse » 2011-09-21, 11:47

Ad 1. możesz mając dołączone dwie pańskie łaski, odrzucić dwie postaci wystawiając następna.

Ad 2. jeśli lafa tych postaci łącznie przekracza lafę wystawianej postaci, ma zastosowanie zapis z AH:

108.3 Jeżeli jakakolwiek cecha spadałaby poniżej zera, jest wyrównywana do zera,
chyba że karta wywołująca modyfikację cechy wyraźnie mówi że może ona stać
się ujemna.

czyli zmodyfikowana lafa postaci wynosi wtedy 0 i takie zachowanie jest jak najbardziej legalne.

Ad 3. na pewno zapis o którym piszesz jest poprawny - na przykład mam na stole:
Zamek możnego pana
Twierdzę Kudak
zaznaczoną Twierdzę Bar

wystawiam postać Wiśniowieckich, w pierwszej replice zaznaczam Kudak i odznaczam postać, w drugiej replice zaznaczam Zamek możnego pana i obniżam lafę postaci o 2.

Wróć do „Sezon 2 Warchoły i Pijanice”