Przyszłość Veto - Veto online

Działalność wydawnictwa, plany na przyszłość, itp.
MrT

Przyszłość Veto - Veto online

Postautor: MrT » 2017-10-07, 15:31

Cześć,

tak jak zostało ogłoszone dzisiaj - będę miał przyjemność pracować dla Was nad Veto online. Oczywiście nie będzie to miało miejsca bez waszej pomocy i zaangażowania - graczy, sędziów i marszałków. A przede wszystkim nowych graczy!

Prace już się rozpoczęły, poniżej przedstawiam pierwszą grafikę:
22251219_1450127778370059_1958659761_o.jpg

Osobiście mam nadzieję, że problemy z Veto papierowym są przejściowe i z czasem znajdzie się osoba / wydawnictwo, które zechcą kontynuować wydawanie gry w wersji papierowej. I niezależnie od tego kto to będzie to myślę, że uda nam się nawiązać owocną współpracę. W każdym razie prace nad Veto Online i tak i tak trwają.

Kolejne informacje pojawią się najpóźniej pod koniec miesiąca.

Awatar użytkownika
bialy
Sławny
Kontaktowanie:

Re: Przyszłość Veto - Veto online

Postautor: bialy » 2017-10-09, 13:37

MrT pisze:Oczywiście nie będzie to miało miejsca bez waszej pomocy i zaangażowania - graczy, sędziów i marszałków. A przede wszystkim nowych graczy!

No to widać powtórka z rozrywki :/
Czytaj forum. Za 5 minut może go nie być.

Awatar użytkownika
duckingman
Sławny

Postautor: duckingman » 2017-10-10, 08:50

bialy pisze:
No to widać powtórka z rozrywki :/

Pamiętasz który to już raz? Trzeci? :D

Awatar użytkownika
korek
Członek Rady Marszałkowskiej

Postautor: korek » 2017-10-10, 11:19

Szczerze powiedziawszy, od dawna szkoda mi życia na gry wymagające komputera a zwłaszcza internetu (wiem, reprezentuję gatunek na wyginięciu...), ale kibicuję tej inicjatywie jak żadnej innej. Może nawet dla Veto on-line zrobię kiedyś wyjątek...
Pytanie, czy wsparcie Marszałków/Graczy nie grających w Veto-online, tylko w wersję papierową będzie do czegokolwiek potrzebne...

Awatar użytkownika
neishin
Legenda

Postautor: neishin » 2017-10-10, 11:39

To są jeszcze ludzie grający w wersję off-line?! Myslałem, że wszyscy już przesiedliśmy się na wersję elektroniczną :D
When I'm good - I'm good
When I'm bad - I'm even better

Konsole na Poltergeist

Awatar użytkownika
veyDer
Członek Rady Sędziowskiej

Postautor: veyDer » 2017-10-10, 12:00

neishin pisze:To są jeszcze ludzie grający w wersję off-line?! Myslałem, że wszyscy już przesiedliśmy się na wersję elektroniczną :D

Z tego, co pamiętam, w wersji elektronicznej nie ma dodatku Polonia Invicta (chyba że ktoś inny dorzucił do OCTGNa, ja skończyłem na Trudnych Czasach).

Ad rem.
Ja też kibicuję projektowi, ale chciałem zwrócić uwagę na drobny fakt pewnej konkurencji w temacie komputerowych CCG: Gwint, Hearthstone, The Elder Scroll: Legends, w niedalekiej przyszłości MTG:Arena (że wymienię tylko te liczące się na rynku).

Dlatego chociaż bardzo chętnie bym pograł w Veto Online to śmiem wątpić czy kiedykolwiek ono powstanie biorąc pod uwagę, że ww. tytuły mają setki (jeśli nie tysiące) razy większy budżet zarówno na development jak i reklamę.
Odpowiedź na 99% pytań o zasady: "Czytałeś AH/PC"? :-P

troLL01

Postautor: troLL01 » 2017-10-10, 12:38

veyDer pisze:
Ad rem.
Ja też kibicuję projektowi, ale chciałem zwrócić uwagę na drobny fakt pewnej konkurencji w temacie komputerowych CCG: Gwint, Hearthstone, The Elder Scroll: Legends, w niedalekiej przyszłości MTG:Arena(...)

Też? NoBezPrzesady 8-)

MrT

Postautor: MrT » 2017-10-31, 15:03

Cześć,

wielkie dzięki za entuzjastyczny :-D odzew.

@duckingman @bialy
Za błędy poprzedników nie odpowiadam (jeśli ktoś ma jakiś kontakt / informację jakich błędów uniknąć to proszę śmiało pisać tutaj lub na PW). Ze swojej strony mogę zapewnić że Veto Online powstanie.

@korek
Tak! Tak! Tak! Potrzebni są doświadczeni gracze dobrze znający mechanikę, ponieważ trzeba będzie ją nieco upraszczać. Nie chcemy przecież dopuścić do sytuacji gdy dziesięć tysięcy fanów w katowickim spodku plus kilkadziesiąt tysięcy oglądających transmisję w Internecie będzie czekać na odpowiedź na zadane pytanie, które Ciebie również nurtuje podczas finałów. Mogłaby powstać przez taką sytuację pewna rysa na wizerunku Veto, a tego przecież nie chcemy. Więc jesteście potrzebni aby właśnie upewniać się, że:
1) wyłapujecie tego typu sytuacje
2) zadawane są odpowiednie pytania
3) wszelkie wątpliwości dotyczące działania kart są na bieżąco rozwiewane

@veyDer
Zawsze będą wątpliwości... a czy Veto Online w ogóle powstanie... a jak powstanie to czy mi pójdzie... a jak mi pójdzie to czy będzie karta z moim wizerunkiem... a jeśli tak to czy będzie animowana... :-D
Na początek można przecież spokojnie być 1000x-5000x mniejszym od innych gier. Ponadto sytuacja, gdy dystans między twórcą a graczami jest mniejsza ma bardzo wiele plusów - pozwala szybciej reagować na sugestie graczy. Jest na pewno mnóstwo pomysłów np. w tym wątku, które dzięki temu że gra jest w wersji elektronicznej może być dość szybko zrealizowana i zweryfikowana.

Postaram się w ciągu dwóch tygodni zademonstrować jakąś wersję pre-beta.

Mateor
Bohater

Postautor: Mateor » 2017-10-31, 16:59

Tę mechanikę to chyba bardzo, a nie tylko trochę będzie trzeba uprościć. Biorąc pod uwagę, że obecnie można zreplikować wszystko i trzeba dać przeciwnikowi czas do namysłu sprawia, że zwykły pojedynek w Internecie trwałby 10 minut.

Awatar użytkownika
Valathorn

Postautor: Valathorn » 2017-10-31, 18:24

Miałem okazję zagrać w wersję pre-pre-beta i wygląda obiecująco. Wbrew pozorom nie traci sie aż tyle czasu na repliki. Rozgrywka jest w pełni zautomatyzowana, więc nie ma ręcznego robienia wszystkiego jak w OCTGN. OCzywiście jeszcze dużo pracy trzeba, żeby interfejs graficznie ogarnąć (rozplanowanie optymalne pól na ekranie itp.), ale póki co pierwsze wrażenia były pozytywne.

MrT

Postautor: MrT » 2019-11-20, 20:28

@Valathorn: dzięki

Się mi dwa tygodnie nieco przeciągnęły... :lol:

Nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda, bo strona veto.pl nie funkcjonuje poprawnie już od jakiegoś czasu :-(

W każdym razie można już grać demodeckiem na stronie: https://vetogame.com/ i tam też zapraszam po więcej informacji.

Awatar użytkownika
Marco

Postautor: Marco » 2019-12-02, 17:02

:-D :-D :-D

Awatar użytkownika
Merlin
Sobiepan
Kontaktowanie:

Postautor: Merlin » 2020-02-04, 12:13

Zajrzałem. Patrzę - veto online. Tylko nikogo nie ma ;)

uslow

Postautor: uslow » 2020-02-20, 06:56

Jezusie... dla mnie będzie wybawienie. Jak wersja online to wchodzę rękami i nogami. Na obczyźnie nie mam z kim grać w Veto, zaraz zacznę płacić żonie za granie :D
Zawodowo Indirect Fire Infantryman w US Army. Z wykształcenia historyk: XIII i XIV wiek, inne: bron biała od XIII-XX wieku, źródła do kultury polskiej wieku XVII-XIX, IIWS, genealogia i heraldyka, były reko (XIII, XIV, WP1939, PSZ). Bibliofil.

Alchemik

Postautor: Alchemik » 2020-05-20, 23:47

Wow. To to jeszcze działa?
No na kwarantannę/izolację jak znalazł.
Gra w to jeszcze ktoś?
"Crux Sancta sit mihi lux, non draco sit mihi dux! Vade retro Satana!"

Wróć do „Sprawy wydawnicze”