Husarski rumak

Kyoshiro
Sobiepan

Husarski rumak

Postautor: Kyoshiro » 2015-11-23, 13:02

karta

Może ktoś wytłumaczyć, jak to działa?
Sztychy zagrywa się na pojedynek a nie na inne sztychy. Czy zdolność rumaka oznacza, że nie można replikować naszych cięć?
W tym przypadku w standardzie jest to karta beznadziejna, byle rumak prześcignie ją w statystykach a zdolność jest niegrywalna. W klasyku lepiej, bo zlikwiduje Kontry, ale niewiele ponad to.

Domyślam się, że zdolność miała polegać na tym, iż po zagraniu przez nas cięcia przeciwnik nie może zagrywać przez nas sztychów, jednak wolę się zapytać. Bo na obecną chwilę ten R-kowy jest ultra słaby.

Awatar użytkownika
c4h10
Sobiepan

Re: Husarski rumak

Postautor: c4h10 » 2015-11-23, 13:07

W ICR pojawiło się kilka Obron replikujących Cięcia przeciwnika.

Kyoshiro
Sobiepan

Postautor: Kyoshiro » 2015-11-23, 13:13

Raptem dwie.
To i tak moim zdaniem dość mizerne, a nie sądzę by w przyszłych dodatkach dodali nagle masę replik na cięcia tylko po to by ugrywalnić rumaka.

Awatar użytkownika
robson
Członek Rady Marszałkowskiej
Kontaktowanie:

Postautor: robson » 2015-11-23, 13:15

Kyoshiro pisze:karta
Czy zdolność rumaka oznacza, że nie można replikować naszych cięć?

Tak. Jak miała wyglądać nie wiem, ale z tekstu wynika to co napisałeś.

Kyoshiro pisze:W tym przypadku w standardzie jest to karta beznadziejna, byle rumak prześcignie ją w statystykach a zdolność jest niegrywalna. W klasyku lepiej, bo zlikwiduje Kontry, ale niewiele ponad to.

W standardzie likwiduje: Błyskawiczną ripostę, Veto (która to ta druga Obrona?) i być może jakieś planowane przez designerów karty, które dopiero miały wejść w następnym dodatku.

Jakbym utrafił takie rumaki, to ładowałbym same Cięcia i postać na tym Rumaku z Saszką byłaby w pojedynku mocna.
Znasz-li gdzie Jeziorna?

Awatar użytkownika
Jan Onufry
Członek Rady Sędziowskiej

Postautor: Jan Onufry » 2015-11-23, 13:33

Obrazek
Obrazek
Obrazek

a do tego oczywiście

Obrazek

a w standardzie blokuje także kontrę.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

JUŻ WSZYSTKO MAM, CÓŻ WIĘCEJ MÓGŁBYM CHCIEĆ?

Awatar użytkownika
Trampon
Vetomaniak

Postautor: Trampon » 2015-11-23, 13:55

Nie wydaje mi się aby to była taka słaba karta; ogranicza zakres sztychów które jest sens przeciwko niej użyć. Np. Błyskawiczna Riposta zamiast solidnej obrony (+6) staje się słaba (+2) Ale ja zielony jestem więc może tych wielopiętrowych zależności nie widzę
"Zwalczcie tę chuć! (taa jeeest!!!), innych zadań przed Wami jest siła
Musicie knuć - (musimy knuć!), jak tu pozbyć się Ra-dzi-dzi-wił-ła!"
oryginal tutaj

Awatar użytkownika
Trampon
Vetomaniak

Postautor: Trampon » 2016-04-07, 09:37

Po tekście Maria na temat badziewnych kart z ICR spojrzałem sobie jeszcze raz na naszego dumnego Husarskiego Rumaka. Powinien budzić trwogę a zgrozę w szeregach bisurmanów i być jednocześnie powodem do dumy dla szlacheckiej braci (plus te westchnienia niewiast…). A błąka się gdzieś po łąkach i oczeretach razem z chłopem pańszczyźnianym i nawet do sakwy nie trafia…. Wstyd!

Ale do rzeczy. Proszę o spojrzenie jeszcze raz na cały tekst tej karty i wyjaśnienie dlaczego przyjmujemy że Rumak blokuje tylko repliki na Cięcia a nie blokuje zagrywania przez przeciwnika wszystkich sztychów jako replik.
Tekst karty, podkreślenie moje: „W pojedynku z udziałem postaci z tą kartą przeciwnik nie może używać replik na twoje zagrane Cięcia

Zagranie sztychu w pojedynku jest repliką. Nie znalazłem wprawdzie tego wprost w AH (pewnie jest), ale odpowiedni fragment jest w instrukcji do ICR: „Wyjątkiem jest pojedynek, w którym gracze mogą używać dowolnej liczby replik (zagranie karty sztychu jest repliką)”.
I jeszcze – mam nadzieję że właściwy – fragment AH:

513.6.a Jako pierwszy priorytet od gry dostaje, a zarazem staje sie graczem aktywnym, gracz bedący aktywny w momencie gdy na stos wszedł obiekt pojedynku. Graczom na obiekt pojedynku przysługuje nieskończona liczba Replik.

513.6.b W pojedynku gracze mogą podejmować akcje, które są przeznaczone do użycia w tym momencie gry, zwłaszcza zagrywać Repliki, efekty oraz używać zdolności Elementów Stałych Stołu.

Moim zdaniem pojedynek z udziałem postaci na koniu husarskim powinien wyglądać tak:
- mam na stole postać z moderunkiem Koń Husarski
- wyzywam postać przeciwnika na pojedynek i załóżmy że do pojedynku dochodzi
- jestem graczem aktywnym, zagrywam więc jako pierwszy dowolny sztych (lub unikatową postać – patrz 513.6.c) ze słowem kluczowym Cięcie
- przeciwnik od tej pory nie może używać replik na zagrane cięcie – w szczególności nie może więc używać ŻADNYCH sztychów (zagranie sztychu w pojedynku to replika!) oraz innych kart których tekst mówi o replice w pojedynku.
- co więcej - nie może tego robić do końca pojedynku – bo na Koniu jest liczba mnoga replik a nie jednej repliki. Zakładam że liczba mnoga replik jest tam z jakiegoś powodu a nie z powodu błędu.
- może używać kart które nie są repliką w pojedynku (nie wiem, może jakieś zdolności ESS do wykorzystania w pojedynku).

Innymi słowy – w pojedynku z postacią na Koniu Husarskim do momentu zagrania cięcia – przeciwnik może zagrywać dowolne repliki (sztychy, postacie, efekty, cokolwiek) ale od momentu zagrania Cięcia – nie może już zagrywać replik.

Chciałbym to rozwikłać nie dlatego że mam 3 Konie Husarskie w talii :-) tylko aby dobrze zrozumieć mechanikę. To podejście jakie jest obecnie (koń husarski blokuje wyłącznie repliki odnoszące się do cięć – Waść Machasz Jak Cepem czy Błyskawiczna Riposta z ICR) mi jakoś umyka.

nb konie ostatnio są na czołówkach gazet :-)
"Zwalczcie tę chuć! (taa jeeest!!!), innych zadań przed Wami jest siła
Musicie knuć - (musimy knuć!), jak tu pozbyć się Ra-dzi-dzi-wił-ła!"
oryginal tutaj

Awatar użytkownika
Mario
Kontaktowanie:

Postautor: Mario » 2016-04-07, 10:29

Pamiętaj o tym, że na każdą Twoją replikę przeciwnik może odpowiedzieć repliką - mógłby Ci ją zanegować, zagrać kartę, która ma w tekście R kiedy przeciwnik zagrywa Cięcie itp. Jeżeli nie będzie miał repliki na twoją kartę - jej skutek wchodzi do gry, następnie przeciwnik ma możliwość użycia swojej repliki na POJEDYNEK, nie na zagraną przez Ciebie wcześniej kartę - na to okazję miał przed chwilą, kiedy rozstrzygaliśmy zagraną przez Ciebie kartę. Musimy rozróżnić repliki zagrywane w pojedynku (te o tekście R w pojedynku) a repliki na zagrane sztychy. Gdyby koń ten miał działać tak jak piszesz, musiałby mieć tekst w stylu R w pojedynku kiedy zagrałeś Cięcie > przeciwnik nie może używać żadnych replik do końca tego pojedynku (czy coś w tym stylu)

Awatar użytkownika
robson
Kontaktowanie:

Postautor: robson » 2016-04-07, 11:25

Jest tak jak napisał Mario: zagrywanie sztychu jest repliką na pojedynek. Dodatkowo jest to przyczyna, dla której druga replika Błyskawicznej riposty (ta, którą blokuje Koń husarski) może być zagrana wyłącznie z dworu, bo sztychami podłączonymi pod postać można replikować tylko na pojedynek.
Znasz-li gdzie Jeziorna?

Wróć do „Moderunki”