Pierwsza frackja - problem z wyborem

Mam świetną talię i chętnie się z Wami podzielę moimi przemyśleniami na jej temat... albo poszukuję porady jak złożyć swój kredens (do kupy).
arock

Pierwsza frackja - problem z wyborem

Postautor: arock » 2013-06-05, 12:21

Witam,

Chciałbym rozpocząć przygodę już od dłuższego czasu, ale nie mogę się zdecydować jaki kupić starter, czy jest gdzieś w sieci dłuższy opis poszczególnych frakcji:?:

Z góry Dzięki
Pozdrawiam,
Arock

Awatar użytkownika
Skogtroll

Re: Pierwsza frackja - problem z wyborem

Postautor: Skogtroll » 2013-06-05, 13:08

Witam. Ja osobiście dłuższego opisu nigdzie nie widziałem. Może ktoś inny tutaj pomoże. Co do wyboru startera to był już kiedyś wątek na ten temat.

http://www.veto2ed.pl/forum/viewtopic.php?f=17&t=5264&start=0

Być może się to koledze przyda (oczywiscie jeśli jeszcze nie czytał tego:)). Od siebie mogę powiedzieć, że na początek polecałbym startery dla Radziwiłłów oraz Dworskich. Wydają się najlepiej zbudowanie. Ja sam kupiłem Awanturników i pamiętam, że dostawałem na początku niezłe cięgi od Radków kumpla :-D. Na Radkach można też łatwo i tanio, zbudować całkiem grywalny kredens. Odradzałbym natomiast Osmanów. Grałem dwa razy i uważam, że "goła" talia to nieporozumienie.
Pytanie na czym koledze zależy? Walce czy bardziej podstępnych sposobach wygrywania? Grze na turniejach, choćby lokalnych, czy tylko w domowym zaciszu? Napisz coś więcej. Na pewno ktoś odpowie. Może przypadkiem studiujesz w Łodzi? Pozdrawiam.
I am the killer of trolls, I show the fuckers no remorse...

Goździk

Postautor: Goździk » 2013-06-05, 13:46

Ja nie zbyt się zgodzę z poprzednikiem. Starter Radków ma według mnie pewne problemy z dochodem. Trzeba przedłużać czasami grę. Ale mimo to lubię nimi grać. Łatwo się gra od samego początku starterem Wiśni. Jak z innymi to nie wiem. Powiem też (raczej napiszę), że ciekawie wygląda talia Dworskich. Lecz to zależy jaki typ talii każdemu odpowiada. Każda frakcja przedstawia inny styl gry.

arock

Postautor: arock » 2013-06-05, 13:50

Tu kolega ładnie to napisał
Każda frakcja przedstawia inny styl gry.
i właśnie o to mnie chodziło:)
Pozdrawiam,
Arock

Awatar użytkownika
Jan Onufry
Członek Rady Sędziowskiej

Postautor: Jan Onufry » 2013-06-05, 13:56

Może niezbyt marketingowo z punktu widzenia wydawcy się zachowam, ale chcę poinformować, że w sierpniu powinny ukazać się nowe startery do sezonu Czarty i Upiory. Może warto więc poczekać i kupić zestaw, który będzie obowiązujący przez kolejny rok? Zostawiam pod rozwagę. A żeby spróbować gry zapraszam na cykliczne spotkania w jakimś dogodnym miejscu - informacje o bieżących turniejach można znaleźć w zakładce Turnieje i spotkania. A jeżeli chodzi o style gry to w największym skrócie:

Radziwiłłowie - discard połączony z agitacją
Awanturnicy - kasożer połączony z bojówką i zaznaczaniem
Dworscy - kontrol oparty o postacie trudne do wyzwania
Wiśniowieccy - bojówka wsparta sławnymi.
Ostatnio zmieniony 2013-06-05, 14:04 przez Jan Onufry, łącznie zmieniany 1 raz.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

JUŻ WSZYSTKO MAM, CÓŻ WIĘCEJ MÓGŁBYM CHCIEĆ?

Awatar użytkownika
Sebastian
Charakternik

Postautor: Sebastian » 2013-06-05, 13:57

Na początek zdecydowanie najlepsi do grania są Wiśniowieccy.Dworskich i Osmanów dla początkującego zdecydowanie odradzam.Co do Awanturników i Radziwiłłów to są mocno tacy sobie.
-No i kto naszym królem zostanie ?
Znowu anarchia ? Znowu wojny ?

Awatar użytkownika
Skogtroll

Postautor: Skogtroll » 2013-06-05, 14:01

No tak, ale pytanie na czym zależy tobie? Jeśli na walce i zgarnianiu kresek za sławę swoich postaci to bierz Wisnie. Jeśli zamierzasz psuć przeciwnikowi szyki poprzez odbieranie dochodu czy zaznaczanie jego kart to Awanturników. Dworscy najlepiej kontrolują stół i poczynania przeciwnika, poprzez blokowanie jego kart i duże bonusy przy dobieraniu własnych. Radziwiłłowie opierają się na agitacji oraz cichym eliminowaniu najbardziej denerwujących atutów przeciwnika. O Osmanach się nie wypowiadam:).
Tak to wygląda w teorii :-). Jeśli jednak zamierzasz wejść w grę trochę głębiej, niż tylko starter to zapewniam, że akcentu również poukładają się nieco inaczej. dlatego też warto żebyś określił jakie masz oczekiwania i dalsze plany wobec gry (na ile to jesteś w stanie teraz zrobić). Łatwiej i celniej będzie ci można coś doradzić :-).

Awatar użytkownika
Skogtroll

Postautor: Skogtroll » 2013-06-05, 14:04

Jan Onufry napisał:

Może niezbyt marketingowo z punktu widzenia wydawcy się zachowam, ale chcę poinformować, że w sierpniu powinny ukazać się nowe startery do sezonu Czarty i Upiory. Może warto więc poczekać i kupić zestaw, który będzie obowiązujący przez kolejny rok?

Z drugiej strony można obecnie nabyć startery w cenie około 10 zł + przesyłka :-). To świetna cena, nawet jeśli gra się nie spodoba.

arock

Postautor: arock » 2013-06-05, 14:23

Skogtroll pisze:No tak, ale pytanie na czym zależy tobie? Jeśli na walce i zgarnianiu kresek za sławę swoich postaci to bierz Wisnie. Jeśli zamierzasz psuć przeciwnikowi szyki poprzez odbieranie dochodu czy zaznaczanie jego kart to Awanturników. Dworscy najlepiej kontrolują stół i poczynania przeciwnika, poprzez blokowanie jego kart i duże bonusy przy dobieraniu własnych. Radziwiłłowie opierają się na agitacji oraz cichym eliminowaniu najbardziej denerwujących atutów przeciwnika. O Osmanach się nie wypowiadam:).
Tak to wygląda w teorii :-). Jeśli jednak zamierzasz wejść w grę trochę głębiej, niż tylko starter to zapewniam, że akcentu również poukładają się nieco inaczej. dlatego też warto żebyś określił jakie masz oczekiwania i dalsze plany wobec gry (na ile to jesteś w stanie teraz zrobić). Łatwiej i celniej będzie ci można coś doradzić :-).

Bardzo mi pomogłeś i rozjaśniłeś sprawę frakcji. Jeszcze się waham z wyborem.
Pozdrawiam,
Arock

Rzędzian

Postautor: Rzędzian » 2013-07-07, 20:35

Witam, może i pisze w nieodpowiednim temacie, ale zastanawiam się nad kupnem Radziwiłłów, lecz nie do końca rozumiem na czym polega ,,ciche eliminowanie najbardziej denerwujących atutów przeciwnika''. Pomóżcie

Awatar użytkownika
wodzu
Charakternik

Postautor: wodzu » 2013-07-08, 07:56

Najbardziej denerwujące atuty przeciwnika to karty :P Spójrz na Wpływ Polityczny Radków czy zdolność zamku w Birżach - budujesz przewagę na zrzucaniu kart z dworu przeciwnika ;)
Mąż i ojciec :-D

Wróć do „Talie”