talia

Mam świetną talię i chętnie się z Wami podzielę moimi przemyśleniami na jej temat... albo poszukuję porady jak złożyć swój kredens (do kupy).
sarmata09
Bohater

talia

Postautor: sarmata09 » 2012-06-22, 13:39

Posiadam 4 talie
wiśniowieccy (warchoły i pijanice)
awanturnicy (warchoły i pijanice)
wiśniowieccy (konfrontacja)
radziwiłłowie (konfrontacja)
Każda talia ma 60 kart + karta frakcji
Którą frakcją byście grali i którą ulepszali? Na którą talię postawić? A może dokupić dworskich i osmanów?
Czekam na wasze opinie
Hej kto szlachta za Kmicicem, hajda na Wołontowicze!

Awatar użytkownika
Skaven

Re: talia

Postautor: Skaven » 2012-06-22, 15:36

Każda frakcja jest dobra i każda da się wygrywać choć szczerze dwór jest najtrudniejszy chyba do opanowania bo to zwykle drogie karty i dużo praktyki. Poczytaj karty do każdej z frakcji i zobacz która Ci się po prostu najlepiej gra.
-----
gg: 10326982 (nie pomagam składać talii, nie odpowiadam na pytania o zasady, bo od tego jest forum)
-"Tak Saven, wiem że homini i nagły to Twoja zasługa, ale chwały za to nie oddam" -Ksch

Awatar użytkownika
Karawasz
Charakternik

Postautor: Karawasz » 2012-06-22, 15:55

Masz dwie talie Wiśniowieckich, postaraj się zmontować bojówkę, w miarę łatwo i tanio takie talie powstają. Co do nowego sezonu ... Zasmakowałeś trzech frakcji, któraś podobała siebardziej niż inne?

O Dworskich słyszałeś, to opowiem o Osmanach. Lekko nie jest, ale czuję w tej frakcji potencjał, brakuje tylko kart, które przywrócą im dawną popularność.

sarmata09
Bohater

Postautor: sarmata09 » 2012-06-23, 16:38

No chyba najbardziej podobają mi się awanturnicy ale nie jestem pewien.
Hej kto szlachta za Kmicicem, hajda na Wołontowicze!

Awatar użytkownika
Sebastian
Charakternik

Postautor: Sebastian » 2012-07-22, 15:02

Przede wszystkim radziłbym inwestowac w produkty sezonowe.
-No i kto naszym królem zostanie ?
Znowu anarchia ? Znowu wojny ?

Awatar użytkownika
Ikarus
Legenda

Postautor: Ikarus » 2012-07-22, 17:21

Polecam Wiśniowieckich albo Radziwiłłów.

Dwór jak pisał Skaven, podobnie jak Osmanowie to nie sa talie dla początkujących, bo są trudne. Ponadto na Osmanach bardzo trudno coś porządnego złożyć w obecnym stanie rzeczy.
Awanturnicy są ok, właśnie nauczyłem grać w Veto mojego kolegę i nieźle mu idzie i ta frakcja po wejściu tego dodatku ma potencjał. Jeśli grasz Awanturnikami to można grać albo na tzw. kasożerze czyli robisz wszystko, żeby przeciwnik nie miał dukatów i nie miał za co wystawiać postaci, posesji itp, tylko to też nie jest łatwe dla poczatkującego. Łatwiejsza i całkiem skuteczna jest Awanturnicza bojówka, czyli sztychy moderunki i tłuczesz się.
Radziwiłłowie są łatwi do grania, jednak też trzeba mieć koncenpcję i mimo wszystko nie jest super łatwo złożyć grającą talię. W Radziwiłłach grę robi Piotr Krzysztoporski, jak wyleci dodatek Rębajłowie to Krzysztoporski nie będzie legalny.
Polecam zatem na początku Wiśnie. Z całym szacunkiem dla osób grających tą frakcją, ale na Wiśniach bardzo łatwo zmotnować dobrą talię samograja. Nie myślisz tylko wykładasz karty i jest to skuteczne. Taką talię miał Fechmistrz na Mistrzostwach Zielonej Góry. W związku z tym musisz dokupić kilku koksów jak Skrzetuski, Lew, Kuszel itp. i na pewno Udane polowanie, jeszcze kilka kart wspomagających. Polecam przeczytać wątek "neishinowe Wiśnie sławno-napierające". Jest tam dużo pomysłów na talie Wiśniowe.
Nie śpię, bo trzymam kredens.

Wróć do „Talie”