Turnieje Warmii i Mazur - liga lokalna

Moderator: korek

Bordh

Re: Turnieje Warmii i Mazur - liga lokalna

Postautor: Bordh » 2017-02-25, 14:43

Niestety znowu nie mam jak opłacić wpisowe i z tego też względu w tą niedzielę mi nie pasuje.

Proponuję za to zorganizować turniej w najbliższy czwartek. Rozmawiałem też z Olą i wtedy ona tez by mogła z nami zagrać :-) Do tego czwartku stypendium powinno już przyjść :-)
Wtedy najlepiej, aby to był draft standard ;-)
Co powiecie Panowie na moją propozycję?

Cmurek
Weteran

Postautor: Cmurek » 2017-02-25, 19:28

Nie musimy jutro grać drafta.

Awatar użytkownika
korek
Członek Rady Marszałkowskiej

Postautor: korek » 2017-02-25, 20:07

Żeby grać drafta i tak jest już za późno, bo boostery mogłem zorganizować tylko do piątku. Jeśli ma być nas tylko 3, to turniej sobie odpuśćmy. Ewentualnie możemy pograć ot tak, na luzie. Skoro nie gramy turniejowo, to ja będę w budynku przy ul. Heweliusza od 13:00 i będę miał przy sobie talię do wypróbowania, jak ktoś z Was będzie miał chęć to zapraszam.

Co do czwartku, to może to niegłupi pomysł, ale wtedy trzeba by odpuścić tym razem sesję RPG (Aga i Jurek mogą być niepocieszeni, ale może nam wybaczą) i zacząć trochę wcześniej np. o 18:00.
Pytanie brzmi tylko, czy turniej kwarciany czy draft. Jeśli to drugie to czy Standard czy Klasyk, i czy Patryk i Ola będą chętni by inwestować w karty (w przypadku Klasyka niecałe 20 PLN w przypadku Standardu 40 PLN).
Jeśli mamy grać draft, to musimy zdecydować się na niego najpóźniej w poniedziałek do wieczora, żebym zdążył zorganizować boostery.

Awatar użytkownika
Accipitryn

Postautor: Accipitryn » 2017-02-25, 21:13

Druhowie, kamrat Korek słusznie prawi- jeśli miałbym się wypowiadać, to wszelkie inwestycje poza przecenionymi boosterami z archaicznych edycji budzą we mnie uzasadnione drżenie o stan mojej sakiewki, bowiem już modelarka odsysa zeń regularnie nieco szekli, więc ja z wszelkiej kasy odsysania dodatkowego odpadam; czego nie miejcie mi jednak za złe. Co do czwartku to hurrr durrr roleplaj xd ale że Korek nam GM-uje, czyniąc nam w ten sposób duży honor i niemałą przyjemność, to jeśli będzie życzył sobie grać w karty, to niech tak będzie i nikt z nas, druhów z middenhaimu, nawet nie zaskowyczy.

Cmurek
Weteran

Postautor: Cmurek » 2017-02-25, 22:31

Turniej w Czawartek :3

Awatar użytkownika
Accipitryn

Postautor: Accipitryn » 2017-02-26, 00:14

A może szłoby to zgrać, byśmy roleplaj po turnieju jeszcze zdążyli odczyniać, żeby nasi kamraci nievetujący byli radzi- a i ja też osobiście byłbym bardzo rad z takiego obrotu sprawy; i veto bowiem miłe, a roleplaj jeszcze milszy.

Awatar użytkownika
korek

Postautor: korek » 2017-02-26, 13:13

Na turniej potrzebowalibyśmy minimum 3 godziny, więc zaczynając o 18:00 do dziewiątej wieczór z minutami byśmy się może wyrobili, zaś później można się przenieść duszą z sarmackiego Kisleva do Middenheim (ostatnio też zaczęliśmy po 21:00). Trzeba tylko powiadomić Jurka i Agnieszkę, że do 21:00 gramy w Veto.

Wrzucam zatem notkę turniejową a Wy się zastanówcie czy Kwarciany czy Wybraniecki (draft-Klasyk).

Olsztyński Turniej Lokalny 3/2017
Miejsce: Olsztyn, Sala spotkań AKMF, ul. Dybowskiego 7
Termin: 2.03.2017 (czwartek);
Godziny: 18:00-21:00;
Format: Wybraniecki;
System: szwajcarski - do 1 wygranej, lub "każdy z każdym" - zależy od frekwencji;
Organizator / Sędzia: korek / korek (Pisarz Ziemski);
Wpisowe: 40,-PLN(Wybraniecki);
Nagrody: satysfakcja z udziału, punkty do rankingu, Czerwone Złote, bonusy dla nowych graczy, redraft eRek i eSek;

Harmonogram turnieju:
(po podjęciu decyzji nad formatem)

Uczestnicy:
1. Bordh
2. Cmurek
3. Accipitryn?
4. korek
5. Ola?
...

wsulich1
Weteran

Postautor: wsulich1 » 2017-02-26, 15:04

Niestety nie dam rady.

Bordh

Postautor: Bordh » 2017-02-26, 23:08

Czyli gramy tymi kartami z klasyka, a nie ze standardu? Dobrze rozumiem?

Awatar użytkownika
korek

Postautor: korek » 2017-02-27, 14:51

Jeśli byśmy grali draft w standardzie, to by kosztował minimum 40,-PLN (Patryk zgłosił, że nie to dla niego za dużo na chwilę obecną i wówczas by nie grał), jeśli draft w Klasyku, to by kosztował maksimum 20,-PLN (do tego nikt obiekcji jak dotąd nie zgłaszał, a do tego Patryk a może i Ola mogliby się nauczyć draftować nie inwestując w to zbyt wielkich pieniędzy, dlatego ten zaproponowałem). Alternatywą jest format Kwarciany, do którego byśmy wpisowego nie potrzebowali, chyba, że chcecie po boosterze od głowy na wejście - zawsze to jakaś eRka przybędzie...

Więc do wyboru na ten czwartek jest:

Klasyczny Draft vs. Kwarciany

jeśli wybierzecie Kwarciany, to jeszcze pytanie, czy chcecie wpisowego w kwocie/formie jednego boostera i re-draft na koniec turnieju.

Następnym razem możemy zagrać już draft Standardu, żeby nasycić "wilka i ocalić owcę", a być może będzie więcej chętnych niż 3 osoby...

Bordh

Postautor: Bordh » 2017-02-27, 15:43

Ja jestem zdecydowanie za draftem w standardzie :-) W tym drafcie będzie brać udział także i Ola, która jest zainteresowana kartami z formatu standardowego :-)
Nie jestem przekonany czy będzie chciała grać w formacie standardowym, który jest tańszy, ale tymi kartami już później z nami nie pogra.
Proponuję zrobić draft w standardzie i wtedy mamy 2 opcje:
1. Dorzucamy po 5 zł (w zależności ile nas będzie) w charakterze wpisowego, aby założyć na 2 boostery dla Accipitryn.
2. Jak będzie trzeba to założę już te 20 zł (za te 2 boostery) w charakterze inwestycji w nowego przyszłego gracza w standardzie ;-)

Awatar użytkownika
Accipitryn

Postautor: Accipitryn » 2017-02-27, 17:46

Oj kamracie Bordhu, czy ja Ciebie znam z naszego ostatniego turnieju, czy nie miałem jeszcze przyjemności? Tak czy siak krzyczeć będę głośne NIE na wszelkie takie wesołe dawanie po piątku za moje granie- nie dlatego, bym nie doceniał, lecz dlatego, że honor mój protestuje. Honor ważna rzecz; choć dzięki, dzięki. Honor jest święty, choć zapamiętam Twoją hojność w sercu.
Kamraci, stawiacie mnie tutaj w sytuacji osobliwej, poznałem bowiem waszą życzliwość- wielu z was podarowało mi karty nic sobie za nie nie życząc; po wtóre już ostatni turniej odbył się pod sztandarem zmniejszenia wymagań pod moją starą talię; czuję się zatem zobowiązany, ażeby coś teraz podziałać.
Kwestią wyjaśnienia, bo wspominałem o swoich zapałach pozostałym kamratom vetującym, lecz o ile nie znam Ciebie, druhu Bordh, to objaśnię- a tym bardziej jest to konieczne, bowiem chcesz mi stawiać boostery za własne szekle: mnie standard, przy ogromnej wdzięczności do was, panowie, za tak miłe i hojne przyjęcie, wcale a wcale nie interesuje, z jednej nieszczęsnej przyczyny: polityka gier kolekcjonerskich, jako nastawiona pod ściąganie kasy za boostery za każdy dodatek jest mojej chciwości wstrętna (tym wstrętniejsza, że modelarstwo, jak wspominałem, swoje odsysa)- wizja łożenia ponad dyszku za booster i liczenia, że akurat karty konieczne wpadną jest dość straszna; podobnież wpadanie w to koło wydatków za nowe karty byleby tylko być w sezonie aktualnym... Co prawda i ja "poznałem tego smoka", bo wykupiłem wszystkie w Olsztynie boostery z cmentarzyska i wiem, jak taki hazard losowania nowych kart potrafi być miłym, jednak racjonalnie przewidując przyszłość mówię tu sobie samemu STOP na wszelkie dalsze wydawanie kasy. Ogólnie moją intencją do veto było złożenie dwóch (teraz trzech) talii mniej więcej równych, by grać sobie okolicznościowo z przyjaciółmi; lecz że turnieje z wami są miłe, a i Wiśniowieckich mam troszku ładnych, to jeśli będziecie chcieli grać jakiś turniej w klasyku, to się dołączę z miłą chęcią. Powiadacie jednak, draft w klasyku- czyli będziemy losować archaiczne karty? Byłoby to miłe, bo mnie głównie interesują stare karcioszki; ale z kolei twardo postawiona kwestia niewydawania dalszej kasy na karty stoi temu wbrew. Także, druhowie, jeśli kiedykolwiek w przyszłości zechcecie grać te płacone losowania, to mnie od razu wykluczcie, dla mnie priorytet jednak- co przykro mi mówić, boście serdeczni kamraci- to modelarstwo. Jak stałbym się w przyszłości bogatszy, to dam znać, że wchodzę w standard. I byłbym przyczłapał na tego klasycznego drafta- bo nie chcę wam sprawić zawodu; choć neguję z góry wszelkie wydawania kasy, to teraz by wypadało jednak przyjść, skoro jesteście dla mnie tak mili; no to teraz zeznam wam, by unaocznić wesołe odsysanie- choć nie przepadam za dzieleniem się informacją o mojej sakiewce- wydałem prawie sto golda na modele, prawie dwieście na książki, a resztki wolnej kasy trzymam na brakujące farbki które mi wyszły i odwiedziny przyjaciela. Także wybaczcie mi, panowie, tym razem lipa, grajcie w czwartek standard, obiecuję jednak przyjść na następny draft klasyczny, czyli, jak rozumiem, ten z archaicznymi kartami. Tak będzie, przyjdę, macie moje słowo!

Aha, jeszcze co do czwartku teraz- skoro ominie mnie turniej; a mam jednocześnie moją talię z 3 zbalansowanymi nacjami, to gdyby elf i niziołka zechcieli przyjść na 19-stą czy jakoś tak, to mogę z nimi popróbować gry na trzech (w artykułach henrykowskich jest jak tak grać); o ile zechcą oczywiście. Kamracie Korek, jak już druhowie ustalą szczegóły turnieju, to daj tej dwójce proszę znać, że od 21 będzie roleplaj, ale gdyby reflektowali ze mną na veto we trzech, to możemy się spotkać na 19-stą, jak wszyscy; to kwestia ewentualnego wcześniejszego skończenia turnieju nie będzie zbyt mordująca; a i popatrzę jak draftowanie wygląda, choć już o nim czytałem.

Awatar użytkownika
korek

Postautor: korek » 2017-02-27, 20:12

Ale kombinujecie obaj... Ale przynajmniej teraz mam więcej informacji.

Zamówię boxa najnowszego dodatku, na wypadek jakby się nas minimum czwórka chętnych na draft w Standarcie znalazła. Gdy się jednak nie znajdzie, to zagramy Turniej Kwarciany z jednym boosterem na gracza jako wpisowe i do dziobania na koniec. Więc szykujcie się na drafta (Polonia Invicta), ale talie do Kwarciaka też zabierzcie.

@Accypitrynie - Bordh, to Jacek, z którym grałeś już nie raz... ;-)

Awatar użytkownika
Accipitryn

Postautor: Accipitryn » 2017-02-27, 21:19

Aye, Jacek- to znaczy Khazad, tak? Wybacz Jacku, nie mam pamięci do imion dopóki nie powtórzę ich sobie pięć razy patrząc komuś w oczy, to taka klątwa mrocznych bogów... xd
Korek, to ja dla mnie i niziołka i elfa może prócz weto wezmę może kilka inszych karcianek jak będziecie grali, mam list, ewolucję z dodatkiem, coś tam jeszcze; to powiedz im wtenczas, że coś tam dla nas naszykuję i zaczekamy na rolepleja.

Bordh

Postautor: Bordh » 2017-02-27, 21:49

Może i kombinujemy, ale kombinować trzeba ;-)
Accipitryn z mojej strony to była propozycja grania i zorganizowanie tego w ten sposób. Niczego nie chcę narzucać. Równie dobrze możemy grac w czwartek klasykiem. Musze tylko wiedzieć wcześniej, aby poinformować wielce nieobecną na forum (jeszcze) Olę, która posiada wielki zapał do gry :-)
Nie wiem co preferuję reszta. Może uda nam się zdecydować już na forum w jakim formacie zagramy, a jeśli nie to trzeba poczekać do czwartku i dogadać się na miejscu :-D

Wróć do „Warmińsko-Mazurskie”