Mistrzostwa Polski A.D. 2009r.

Awatar użytkownika
Ksch
Legenda
Kontaktowanie:

Re: Mistrzostwa Polski A.D. 2009r.

Postautor: Ksch » 2009-12-12, 16:12

Relacja live.

Najpierw trochę retrospekcji - pojawiło się 40 uczestników, co czyni te rozgrywki największymi Mistrzostwami Polski w Vecie ever! Do dyspozycji mamy dwie sale - dół, gdzie mieści się 24 graczy, a więc 12 stołów oraz góra - 16 miejsc i 8 stołów. 6 najlepszych osób z rankingu zostało rozstawionych jako "posiadacze swych grup" do nich dolosowano resztę. Trzy rundy swissa rozstrzygnęły kolejność w grupach, awansowały po dwie osoby z każdej grupy plus 4 najlepszych z 3ich miejsc. I tu były największe emocje - musieliśmy zarządzić baraże, w których spotkali się:
Casperus - Jakub Barański
Wojtek Stawarczyk - Michał Szeja
Tomek Czepielik - Tomek Bukowski

Jako pierwsi skończyli grę Casperus i Kuba. Wygrał, lecz nie bardzo wyraźnie, ten ostatni. Kuba został więc 13tym graczem, który wyszedł z grup. Casperus czekał na wyniki innych gier. Michał wygrał bardzo wysoko z Wojtkiem, więc mieliśmy 14 uczestnika 1/8 oraz jedną osobę, która na pewno grała w słabszej grupie (Wojtek). Ostatni baraż, trzy minuty przed końcem Tomek Czepielik prowadzi z Bukowem 16-5, na 99% wchodzi dalej. 2 minuty, młody Czepielik wystawia elekta...1 minuta...Bukow go zabija. Zrozpaczony Tomek Czepielik myśli, że odpadł, ale dzięki przewadze kresek zostaje lucky looserem, zaś naprawdę zrozpaczony winien być Casperus, który nie wygrał grupy przez to, że Rafiozz zapomniał wystawić Bohuna w ostatniej grze grupowej...
Na szczęście rozpaczy u Casperusa nie widać ;-)

W 1/8 potykają się:
Jurzy Szeja z Bartkiem Figlem
Arek Bałucki z Tomkiem Czepielikiem
Adrian Winsztal z Kubą Barańskim
Michał Musiał z Tomkiem Bukowskim
Michał Szeja z Rafałem Dudkiem
Piotrek Kajak z Alicją Szeją
Adam Czepielik z Grzegorzem Wojtkowskim
Adam Kwapiński z Krzysztofem Karneyem

Na 15 minut przed końcem Serafin przełamał kompleks Czepielików i wszedł do 1/4, Rafiozz dostał od 5ki, Jurzy ograł Naurlasa, w bratobójczej wojnie lublińskiej Adrian pokonał Kubę Barańskiego, a w ramach wojny o Dzikie Pola Wiewiór zwyciężył Bukowa.
Ala prowadzi z Kajakiem, Adam remisuje z Grzegorzem...pardon właśnie wygrał starszy z braci Czepielików, Pastor odrabia straty w walce z Adamem... C.D.N.

Awatar użytkownika
Ksch
Legenda
Kontaktowanie:

Postautor: Ksch » 2009-12-12, 16:54

Na szybko:
1/4
Adam Kwapiński - Michał Szeja
Michał Musiał - Piotr Kajakowski (walka o zwycięstwo w rankingu)
Jurzy Szeja - Adrian Winsztal
Kuba Barański - Adam Czepielik

Awatar użytkownika
Ksch
Legenda
Kontaktowanie:

Postautor: Ksch » 2009-12-12, 19:08

1/2 Serafin - Wiewiór
5ka - Jurzy

Wiewiór zwycięzcą rankingu A.D. 2009 dostaje Mount&Blade wersję kolekcjonerską!

karacena
Sobiepan
Kontaktowanie:

Postautor: karacena » 2009-12-13, 00:22

No wiedzę, że się działo :D szkoda że mnie nie było... :(
waść machasz jak cepem...

Awatar użytkownika
Ksch
Legenda
Kontaktowanie:

Postautor: Ksch » 2009-12-13, 15:10

Mistrzem Jurzy! Vice Wiewiór, trzeci Michał, czwarty Serafin. Gratulacje!

Pełne wyniki:
MP wyniki:
1. Jurzy Szeja 50
2. Michał Musiał 40
3. Michał Szeja 32
4. Arkadiusz Bałucki 26
5. Adam Kwapiński 24
6. Piotr Kajak 22
7. Adam Czepielik 20
8. Adrian Winsztal 18
9. Bartosz Figiel 16
10. Jakub Barański 15
11. Grzegorz Wojtkowski 14
12. Tomasz Czepielik 13
13. Tomasz Bukowski 12
14. Alicja Szeja 11
15. Krzysztof Karney 10
16. Rafał Dudek 9
17. Kacper Górski 8
18. Grzegorz Gobiecki 7
19. Piotr Radzikowski 6
20. Benedykt Baliga 5
21. Oskar Szklarzyk 4
22. Wojciech Lubawski 3
23. Maciej Mizeracki 2
24. Michał Sobala 1
25. Paweł Słup
26. Wojciech Stawarczyk
27. Bartosz Michalak
28. Wojciech Mruk
29. Wojciech Sobczyk
30. Adrian Łukszo
31. Monika Koseska
32. Wojciech Choroniewski
33. Marcin Marchlewski
34. Tomasz Wolski
35. Dawid Przybylak
36. Joanna Wolska
37. Agnieszka Antkowiak
38. Michał Antkowiak
39. Krzysztof Banat

karacena
Sobiepan
Kontaktowanie:

Postautor: karacena » 2009-12-13, 15:50

Gratulacje Jurzy...

Awatar użytkownika
Żucho
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Żucho » 2009-12-13, 20:59

Gratulacje Jurzy!
I Wiewiór, za zwycięstwo w Rankingu :-D

Mnie za to osobiście cieszy fakt obecności w pierwszej dziesiątce MP trzech chłopaków z lokalnej ekipy. Ksch - lubelskiej, nie "lublińskiej" :mrgreen: gratsy również.

Jerzy Szeja
Honorowy Marszałek Veto

Postautor: Jerzy Szeja » 2009-12-13, 21:45

Dziękuję wszystkim za gratulacje!
Udała mi się bardzo trudna sztuka: zostać MP na obu mistrzostwach w jednym roku (2009) :-D (MP Par i w grze indywidualnej).
Dziadek Jurzy czuje się bardzo uradowany, ale też zmęczony, strasznie wprost. Ale to też noc u Mateusza "zawiniła".

Gratuluję wszystkim uczestnikom znakomitej gry. Dawno nie widziałem tak znakomitych i tak pomysłowych decków. Zwłaszcza gratuluję Mistrzowi Łasiczce (praWiewiórowi) znakomitej, morderczej talii.

Ogromne podziękowania organizatorom: to były największe Mistrzostwa w historii Veto!, z najznakomitszą oprawą i wspaniałymi nagrodami!
Szabla już wisi na ścianie i błyszczy napisem :-) Muszę jeszcze tamże powiesić kufel z 2005... Tylko jak? :shock:

Bardzo dziękuję wszystkim larpowiczom, szczególnie MKRiPS (Mojej Kochanej Rodzinie i Prawdziwym Stronnikom), ale najbardziej: Staroście gry, który to wszystko wykoncypował, spisał, rozdał, zorganizował i przeprowadził! Vivat Hetman Wielki Koronny Tomasz Wolski h. Junosza!

Ogólnie: wszystkim wszystkiego! Było wspaniale!

Do nóżek padam
Jerzy Zygmunt Szeja h. Szeliga
Z łaski Króla Jegomości Wojewoda mazowiecki DP

Awatar użytkownika
gregx
Sobiepan

Postautor: gregx » 2009-12-13, 23:11

Cała masa ludzi się nieźle napracowała, żebyśmy się mogli tak świetnie bawić i za to im dzięki :mrgreen:
GG 5105650

karacena
Sobiepan
Kontaktowanie:

Postautor: karacena » 2009-12-14, 09:26

Mam prośbę, proszę o uzupełnienie powyższych wyników o takie informacje jak: frakcja, typ tali (postaciowa, oddziały, hybryda),ewentualnie jeszcze jaka strategia.
Dzięki tym informacjom osoby, które nie były na MP będą miały jakiś pogląd na to jakie talie się ze sobą spotkały!

Awatar użytkownika
puszon
Vetomaniak
Kontaktowanie:

Postautor: puszon » 2009-12-14, 11:07

Witam.
Dzięki wszystkim za przybycie na Mistrzostwa i aktywny udział we wszelkich atrakcjach. Bardzo miło było Was spotkać .
Gratulacje dla wszystkich zwycięzców oraz pokonanych :)
Ekipa Kuźni jest skonana - w drodze powrotnej do Krakowa musieliśmy zahaczać o Mielec, dotarliśmy do Krakowa w środku nocy.

Szczegółowe informacje n/t drugiego dnia MP poda ksch, ja powiem tylko, że Sarmatą Pełną Gębą został... Jerzy 'Jurzy' Szeja!!!

A w półfinale spotkały się cztery różne frakcje!
Michał 'Puszon' Stachyra
Niezwykły Dżentelmen :: Smok Fandomu :: Książe Zastępów Muki :: Wielki Anihilator PANzM :: Kowal Gier
http://www.kuzniagier.pl :: http://www.GryNaZamowienie.pl :: http://www.veto2ed.pl :: http://www.wolsung.pl

Serafin
Legenda
Kontaktowanie:

Postautor: Serafin » 2009-12-14, 12:55

Czołem!

Vivat nowy mistrz Polski VETO! Vivat Jurzy! - niestety nie dane było mi przyjrzeć się potyczce tytanów bo mocowałem się z 5KA...

Vivat Pierwsza Szabla Rzeczypospolitej! Vivat Wiewiór! - myślałem że nie skończycie tego meczu z Kajakowskim ;) (muszę powiedzieć że ten mecz uważam za przykład kawalerskiej fantazji i szacunku dla przeciwnika... Powinien stać się podręcznikowym przykładem dla tych którzy przeginają z ambicjami. Wielkie brawa! )

Co do całego spotkania... Powiem krótko kto nie był ten kiep :-P ;-)
Świat nie widział jeszcze tylu tak znamienitych graczy i zacnych kompanów. Zabawa, poczęstunek i cała oprawa przednie. Gratuluje.
Mistrzostwa parowe mają wysoko podniesiona poprzeczkę :-D

Awatar użytkownika
Ksch
Legenda
Kontaktowanie:

Postautor: Ksch » 2009-12-14, 13:45

Hej!
Już nastąpiło naładowanie akumulatorów i powrót do życia. Impreza nad wyraz udana, cieszymy się, że i Wam się podobała. Uzupełnię opisy na tyle, na ile potrafię teraz z pamięci.
1) Talie na MP:
Mistrz grał wiśniowiecką, jeśli nie hybrydą, to talią niezwykle wszechstronną - 7 manewrów w talii robi wrażenie. Stąd uporał się w 1/8 z Naurlasem, który wiele innych talii prawdopodobnie stłukłby na kwaśne jabłko (prawdopodobnie najlepsza talia oddziałowa w Polsce). W grupie pokonał np. Michała Szeję, co daje do myślenia. Oczywiście szczegóły talii Jurzego poda on sam. Spisy mam, ale nie u siebie w domu, skąd teraz piszę, więc mało szczegółów podam.
Wicemistrz miał znakomitą talię awanturników wzbogaconą o myki na Eliaszence (co ciekawe sporo czasu zajęło dojście graczy awa do możliwości tego pana). Podobną grał Adam Kwapiński, który zresztą przez grupę i 1/8 przeszedł jak burza. Przegrał dopiero z Michałem Szeją i jego dworem.
Talia Michała właśnie to dobrze wszystkim znany kontrol w swej najczystszej postaci. Jak zawsze świetnie złożony, lecz chyba nieco zbagatelizował zagrożenie oddziałowe (porażka z Naurlasem). Michał przegrał z Jurzym.
Czwarta talia to radki agitujące Serafina, był to najlepszy wynik Radków na tym turnieju (bronili tytułu). Generalnie ta frakcja jest obecnie w odwrocie, mimo obaw, że za pomocą Kotarskiego, Sienieńskiego czy Pilcha zdominują nasze rozgrywki.
Piąte były podobne do wiewiórowych awa Michała Kwapińskiego, 6ty dwór Kajaka (tu szczegółów talii nie podam, bo najzwyczajniej zbyt mało gier Piotra widziałem), 7 to oddziałowe Wiśnie Adama (najlepszy wynik talii oddziałowej), 8y był Adrian i tu już frakcji nie pamiętam. Jak widać, poza Osmanami wszystkie frakcje bardzo równo reprezentowane w czołówce. Najlepsi osmanowie byli 9ci.

Turniej premierowy - relacja nastąpi później, wygrał o absolutny milimetr Benedykt Baliga przed Adamem Czpielikiem, który był jednym z największych triumfatorów mistrzostw: 7 miejsce w MP, drugie w Sarmacie Pełną Gębą (najlepiej ze wszystkich odpowiadał na pytania), i drugie, a w zasadzie ex equo pierwsze na premierowym (trzy zwycięstwa 21-0). Dodam do tego, że Adam ma dopiero 14 lat :-)

Gratulacje dla wszystkich, szczególne dla pechowca Casperusa.

casperus
Sobiepan
Kontaktowanie:

Postautor: casperus » 2009-12-14, 14:29

Możecie już przestać mi docinać :mrgreen: Jakoś przeżyję :-P Dzięki wszystkim za przednią zabawę. Oby takich imprez jak najwięcej :-)

EDIT:
Będzie może jakaś fotorelacja?
Z Zadnieprza Kozak i Tatarzyn szybki
Nakłada strzałę, wyciąga łuk szybki,
By to podobna chcąc każdego ubić,
I syny moje z Korony wygubić.
Przeklęty Korsuń, i wy Żółte Wody!
Wyście mię pierwszej nabawili szkody.

Awatar użytkownika
5KA
Vetomaniak
Kontaktowanie:

Postautor: 5KA » 2009-12-14, 14:54

Też się świetnie bawiłem i za to wielkie dzięki wszystkim przybyłym.
No niestety pech chciał, że w wyniku losowania par w półfinale, trafiłem na Jurzego, który po naszych domowych rozgrywkach wpadł na genialny koncept ułożenia talii. Do finału nie wszedłem i uzyskałem najgorszy wynik od 4 lat :-> 8-) . Co do decku - nie wydaję na karty za dużo pieniędzy i dlatego nie bardzo jak miałem się przeciwstawić ziemiom (brak VET :-P ). Nadrabiałem za to doświadczeniem w konstruowaniu talii i w samym graniu :mrgreen: . Trochę się emocjonuję rozgrywkami, także przepraszam za ewentualny chaos w mojej grze :-P . Aktualnie tworzę deck na nowej koncepcji, więc zacznijcie się bać, apokalipsa wróci 8-)

PS. KSCH nie zapomnij dodać, kto miał 3 miejsce (56 kresek w trzech wygranych pojedynkach) na turnieju premierowym :-P :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2009-12-14, 14:55 przez 5KA, łącznie zmieniany 1 raz.
"...i niebo się rozpadnie na dwoje
i ukaże się Piątka - postrach wszystkich karciarzy."

Wróć do „Mastery przed 2011”