Mistrzostwa Polski A.D. 2009r.

Awatar użytkownika
Ksch
Legenda
Kontaktowanie:

Mistrzostwa Polski A.D. 2009r.

Postautor: Ksch » 2009-09-23, 12:33

Zacznę od początku, bo tak jest najwygodniej. Otóż, Mistrzostwa, jak zapewne wiecie miały zostać rozegrane w jednym z dwóch miast, które przeszły do finału konkursu ofertowego, a więc w Katowicach lub w Szczecinie. Z naszej strony wymogiem było zorganizowanie knajpy dla rozgrywania Mistrzostw oraz na biesiadę. Katowice niestety nie mogły jej załatwić, pozostał więc Szczecin. Mimo wielkiego zaangażowania Naurlasa oraz Wilka oraz wspierających ich klubów, a więc kolejno Rubikonu oraz Animosity, nie udało się nam porozumieć z właścicielami dwóch lokali odnośnie rozegrania mistrzostw. Po ludzku pisząc nie było nas na nich stać. W efekcie, po kilku tygodniach prób i negocjacji trzeba było sprawę rozwiązać inaczej. Dlatego MP w SGK Veto! odbędą się w Warszawie. Szczegóły poniżej.
Jednakże dla uhonorowania, tak naprawdę zwycięskiej oferty Szczecina, postanowiliśmy rozegrać tam w terminie II/III 2010 drugie Mistrzostwa Polski Par. Szczegóły będziemy Wam stopniowo zdradzać, ale już teraz wiem, że frekwencja będzie znakomita (obecnie w Szczecinie zarejestrowanych jest około 30 aktywnych graczy, co czyni ich jeden z największych vetowych ośrodków w Polsce). Innymi słowy Warszawa i Szczecin zamieniły się miejscami jeśli chodzi o mistrzostwa.
Od razu sygnalizuję kolejną imprezę - przed wakacjami odbędą się pierwsze Drużynowe Mistrzostwa Polski w Vecie, które rozegrane zostaną na Śląsku, jeśli tamtejsi marszałkowie podejmą się organizacji, lub w Krakowie, jeśli coś będzie nie tak.
Dziękuję raz jeszcze obu startujący w konkursie miastom, mam nadzieję, że proponowane przeze mnie imprezy uda się u Was zorganizować i że będą one absolutnym sukcesem.

VI Mistrzostwa Polski w SGK Veto!
Warszawa 12-13 grudzień.

Miejsce: Paradox Cafe - ul. Jezierskiego 3/5.
Mapka: http://www.paradox-cafe.pl/index.php?op ... &Itemid=33

Program
Sobota
Rusza sprzedaż dodatku Ogniem i Mieczem – pierwsze boostery będzie można kupić
od godziny 10:00!
Mistrzostwa Polski
Zapisy: 10:30
Start: 11:00
Format: bez ograniczeń.
Sposób rozgrywania turnieju: zależnie od liczby zgłoszeń grupa plus puchar lub swiss plus finały.
Przewidywany czas – około 9h z przerwą na zupkę. Podczas przerwy specjalny test wiedzy
o SGK Veto! oraz XVII wiecznej Polsce – dla zwycięzców nagrody rzeczowe oraz punkty do naszego specjalnego konkursu na Sarmatę Pełną Gębą!
Zakończenie i rozdanie nagród: 17:00-18:00
Sędzia główny: Marszałek Koronny Piotr „Kajakowski” Kajak
Sędziowie liniowi: Maciej „Sqva” Zasowski, Krzysztof „Ksch” Schechtel.
Koszt: 30pln wpisowe (zupka w cenie). Specjalne pakiety w przedsprzedaży.
Nagrody:
Mistrz Polski 2 displaye (48 boosterów) dodatku oraz specjalnie przygotowana dlań nagroda rzeczowa.
Wicemistrz Polski12 boosterów dodatku OiM
3 miejsce 8 boosterów
4 miejsce 4 boostery
5-8 miejsce 2 boostery
9-16 – 1 booster

Dodatkowo: po cztery boostery dla najlepszych graczy danej frakcji (poza Mistrzem Polski). Dwa ekstra boostery dla najmłodszego uczestnika. Jeden dodatkowy booster dla każdej biorącej udział w turnieju pani. Rozlosujemy również 10 rarytasów dodatku luzem, w tym jeden Specyjał (i tu zdradzam arkana prac nad dodatkiem – specyjał to najrzadsza karta w naszej grze).

Biesiada Sarmacka
Start: 20:00
Zakończenie: ???
LARP sarmacki, prowadzony przez speca w tej dziedzinie wybitnego - Tomasza Wolskiego. Udział specjalnych gości: Jacka Komudy, Michała Mochockiego oraz Mateusza Stawowego z kompaniją. Poza tym pod dostatkiem jadła wszelakiego – zup, mięs, zakąsek, wędlin i czego jeszcze dusza zapragnie. Każdy uczestnik ma dwa piwa w cenie wejścia lub, jeśli jest małoletni odpowiednik w innych niealkoholowych trunkach.
Koszt: 30pln. Specjalne pakiety w przedsprzedaży.

Niedziela
Turniej premierowy dodatku Ogniem i Mieczem
Start: 11:00
Format: booster draft – na każdego uczestnika przypada 6 boosterów dodatku. W sześcioosobowych grupach otwiera się po kolei boostery i rozdziela wg kolejności pomiędzy uczestników po jednej karcie. Z nich budujemy talię, którą gramy.
Sposób rozgrywania turnieju: swiss plus finały
Przewidywany czas: około 5h.
Sędzia główny: Krzysztof „Ksch” Schechtel
Sędzia liniowy: Maciej „Sqva” Zasowski
Koszt: 40pln. Specjalne pakiety w przedsprzedaży.

Podczas trwania całej imprezy odbywać będzie się konkurs na Sarmatę Pełną Gębą! Uczestnicy będą zdobywać specjalne punkty za: strój i zachowanie sarmackie podczas mistrzostw. Test wiedzy, czynny udział w biesiadzie oraz turnieju niedzielnym dadzą dodatkowe w tej konkurencji punkty. Docenione też zostanie przygotowanie do Mistrzostw – ładnie wykonane spisy talii, nazwy dla nich. Dla najodważniejszych będzie również konkurs na najlepiej odśpiewaną sarmacką pieśń.
Zwycięzca całego konkursu otrzyma prawo stworzenia własnej, biesiadnej karty do SGK Veto! oraz stosownie barwny dyplom poświadczający bycie Sarmatą Pełną Gębą!
Wręczenie nagród w niedziele, w przerwie turnieju draftowego.

Pakiety przedsprzedażowe
Każdy, kto do końca listopada zgłosi się do nas oraz opłaci swe uczestnictwo będzie mógł skorzystać ze specjalnych wejściówek:
#1 wejściówka Pana Brata – uczestnik otrzymuje na miejscu w pełni kolorowy identyfikator opatrzony wybraną vetową grafiką oraz opisany imieniem i nazwiskiem Pana Brata wraz
z jego zdjęciem.
Daje prawo do brania udziału w Mistrzostwach Polski.
Koszt: 20pln zamiast 30.

#2 wejściówka Pana Karmazyna – uczestnik otrzymuje na miejscu w pełni kolorowy identyfikator opatrzony wybraną vetową grafiką oraz opisany imieniem i nazwiskiem Pana Karmazyna wraz z jego zdjęciem, w krwistoczerwonym kolorze. Daje prawo do brania udziału w Mistrzostwach oraz w Biesiadzie.
Koszt: 45pln zamiast 60.

#3 wejściówka Pana Magnata – uczestnik otrzymuje na miejscu w pełni kolorowy identyfikator opatrzony wybraną vetową grafiką oraz opisany imieniem i nazwiskiem Pana Magnata wraz z jego zdjęciem, w purpurowym kolorze. Jest to wejściówka na oba turnieje oraz biesiadę, podczas której Pan Magnat ma zapewnioną rolę!
Koszt: 80pln zamiast 100.

Po otrzymaniu potwierdzenia od nas faktu nadejścia przedpłaty na konto, należy wysłać na adres e-mail sqva@veto2ed.pl swoje dane, wraz ze zdjęciem i nazwą grafiki, którą chcemy mieć w identyfikatorze.

thinspoon
Vetomaniak
Kontaktowanie:

Postautor: thinspoon » 2009-09-23, 12:50

Ale się impreza zapowiada :mrgreen:

Odnośnie sarmackiego zachowania. Jeśli rozłupię komuś łeb szabelką albo wypalę adwersarzowi w twarz z krócicy, dużo punktów konkursowych za to zgarnę?

Awatar użytkownika
Ksch
Legenda
Kontaktowanie:

Postautor: Ksch » 2009-09-23, 14:11

Promujemy zachowania pacyfistyczne, a nie warcholskie :mrgreen: Potem, ewentualnie możemy zrobić dogrywkę na Ursynowie u Kajakowskiego :mrgreen:

Awatar użytkownika
Wiewiór
Sławny

Postautor: Wiewiór » 2009-09-23, 18:04

Łał, brzmi super! Szkoda, że nie udało się zorganizować imprezy w Szczecinie, ale słyszałem o szczegółach tej sprawy i w sumie się nie dziwię. Niemniej jednak, w zimie też nie zabraknie mężnej brygady z Krakowa nad polskim morzem ;-)

Serafin
Legenda
Kontaktowanie:

Postautor: Serafin » 2009-09-23, 18:38

Noooo będzie szaleństwo :D kto będzie ze mną śpiewał ?? :D

Awatar użytkownika
Ksch
Legenda
Kontaktowanie:

Postautor: Ksch » 2009-09-23, 18:42

Tatuś? :->

Serafin
Legenda
Kontaktowanie:

Postautor: Serafin » 2009-09-23, 18:52

Krisssssssssss jak ja Cię nienawidzę i jak ja bardzo Cię nienawidzę :-P :->
Wezmę mojego Endrju jeśli Ty weźmiesz swojego pape :-P i całą czwórką będziemy się świetnie bawili :lol: :->

Awatar użytkownika
Ksch
Legenda
Kontaktowanie:

Postautor: Ksch » 2009-09-23, 19:25

Serafin - zawsze do usług :mrgreen: Tak zwanego ojca zwanego również inaczej brać nie będę z przyczyn wiadomych :mrgreen:

Kajakowski - spoko, myślę że moje barwy wystarczą za całą ekipę ;-) A jeśli nie to dla równowagi może jeszcze szal założyć Puszon :mrgreen:

A tak już na poważnie - podobają się Wam atrakcje, macie jakieś uwagi, czegoś może brakuje? Coś jest niepotrzebnie?

Serafin
Legenda
Kontaktowanie:

Postautor: Serafin » 2009-09-23, 19:40

Według mnie brakuje 3 dnia :-P poza tym wszystko jest ok. Pomysły bardzo ciekawe. Konkursy poza samymi rozgrywkami to dobry pomysł. No i oczywiście biesiada... O jednak wiem czego brakuje - kufelka miodu pitnego dla uczestników :-D O!
Jak dla mnie to tak właśnie powinny wyglądać MP dobrej gry.

Vojta5
Sobiepan

Postautor: Vojta5 » 2009-09-23, 21:07

NIe wiem czy przed sprzedaż bosterków do OiM tuż przed MPkami to dobry pomysł. Chyba żeby przedtem umieścić spoiler coby ktoś potem naglenie dostał nagle kartą o której istnieniu nawet nie wiedział.

Awatar użytkownika
Ksch
Legenda
Kontaktowanie:

Postautor: Ksch » 2009-09-23, 21:08

O, to ważna uwaga Vojta. Do przemyślenia.

Serafin - taki był cel.

Kajakowski - entuzjazm pokazuj, anie takie dywagacje :-P

Awatar użytkownika
Pastor
Sławny

Postautor: Pastor » 2009-09-23, 21:41

Ja powiem tak, jestem pod takim wrażeniem i tak miło zaskoczony, że minę moja może jedynie opisać Marchewa, który podobną widział pewnie na POLCONIE jak lataliśmy od stoiska do stoiska jak małe dzieci :-D

Aż żałuje, że nie mam żadnego sarmackiego odzienia - a niestety finanse do tego czasu nie pozwolą nic zorganizować :-)

Ale już się piszę na wejściówkę Magnata, raz się żyje, szlachta się bawi ;-)

Serafin na miodzik to ja się chętnie skuszę bo ostatnio znów się zamiłowałem w tym boskim trunku, ale stawiam jeden warunek - kufelek może się okazać za mały ;-) :-)

Serafin
Legenda
Kontaktowanie:

Postautor: Serafin » 2009-09-23, 22:27

Serafin na miodzik to ja się chętnie skuszę bo ostatnio znów się zamiłowałem w tym boskim trunku, ale stawiam jeden warunek - kufelek może się okazać za mały
BRACIE ! :mrgreen: ot i wiadomo po czym poznać szlachcica ;)

thinspoon
Vetomaniak
Kontaktowanie:

Postautor: thinspoon » 2009-09-24, 06:29

Pytanie odnośnie turnieju premierowego. 6 boosterów na głowę. Do tego jakaś frakcyjna podstawka? Czy bez? Z 6-ciu boosterów trudno złożyć sensowną 60-cio kartową talię. Chyba, że coś przeoczyłem :)

Awatar użytkownika
Pastor
Sławny

Postautor: Pastor » 2009-09-24, 06:40

Wydaje mi się, że podstawka powinna być i do niej dokładamy z boosterów co sądzimy ma sens się sprawdzić ;-)
"Ten, który nigdy marszałkiem nie zostanie"

Wróć do „Mastery przed 2011”