Zend talia-sugestie

Awatar użytkownika
Zend
Bohater

Zend talia-sugestie

Postautor: Zend » 2014-02-26, 22:53

Witam

Poniżej przedstawiam talię którą stworzyłem, lecz nie mam pomysłu co zmienić żeby było lepiej. Chciałem stworzyć talię dosyć unwersalną i do agitki i do szabelki. Lecz chyba będę szedł w kierunku ataku. Chyba że wyprowadzicie mnie z błędu :)

Frakcja + strategia
Radziki na Abominacji

Postacie:
Ranicki
Ottenhagen
Zawisza
Stanisław Rosiński
Zagończyk
Boguś Radziwił
Rogaliński
jan Twardowski
Mikołaj Mielicki
Rokicki
Krepsztuł
Samiło Niemirycz
Zend
Diablik x2

Moderunki:
Miody wileńskie x2
Wzłamnik
Alrauna

Posesje:
Zamek w taurogach
Tykocin
Kresowa Stanica
Occultum x2
Castrum Doloris x2
Nekropolia
Opactwo
Drzewo Powieszonych

Sztychy:

W zwadzie x2
Prosto w łeb x2
Kupą, mości panowie x2
Panie, tak sie nie godzi
Prima
Septyma

Efekty:
Kometa x3
Cyrograf x2
Furiat x3
Vanitas x2
Zwodnik x2
W zamieci x2
Coś za coś/W imieniu króla
Ekspolzja (O)
pojednanie
Diabelska muzyka
Sobiepan/Żadnych machinacji
Nocna straż
Czarcie przymierze
Bujdy i bajania
zobowiązania

Razem w talii 63 karty (61 bez frakcji i strategii)

Proszę podpowiedzcie co zmienić aby grało lepiej ( gram kartami z Cmentarzyska i DM)
Zginę ja i pchły moje!

Awatar użytkownika
Kosak
Vetomaniak
Kontaktowanie:

Re: Zend talia-sugestie

Postautor: Kosak » 2014-02-27, 01:43

Czytając spis postaci z początku myślałem, że robisz talię na znacznikach i chciałem zasugerować Kościół Mariacki, ale potem robi się już taki miszmasz... :-P Alrauna jest ok, ale jeden Wzłamnik nie ma sensu, a teraz jak już wypadł Płochacz to nie widzę sensu trzymania ich w ogóle w talii (a przynajmniej w talii na charakternikach, u pobożnych może i by to miało jeszcze rację bytu). Nie rozumiem też sensu trzymania Eksplozji (zwłaszcza, że jest to Ska ze Spiskowców, czyli już nie gra, chyba, że w klasycznym; niech nie zmyli Cię zapis "Królobójstwo" na karcie, bo to tylko informacja, że okazyjna wersja tej karty wtedy się pojawiła). Nocna x2, jedna to za mało, zawsze :P

Tworzenie talii "uniwersalnych" trochę nie ma sensu, bo niby chcesz się bić, a jednocześnie agitować. Rozumiem, że opcja agitacji w momencie kiedy nie masz jak wyzwać lub kiedy przeciwnik jest silniejszy bojowo (i tak Cię dorwie jeśli gra bojówką), ale podstawą jest pomysł jak wygrać daną talią, a jeśli masz za dużo opcji to żadna z reguły nie wypala.

Przy agitacji pierwsze co bym wrzucił to Troki x2. Do kombinacyjnej bojówki jest taka fajna, zapomniana Rka jak Opętanie ;) (polecam, robi miazgę z Elekta przeciwnika jeśli ten pojawi się na stole :P).

No i bujdy x3, a i kontra standardowo by się przydała.

Czarcie przymierze jest zbędne jeśli nie bawisz się lazaretem, a z tego co widzę to się nie bawisz. Może jednak spróbujesz zrobić turbo rush agitacyjny? Wrzucasz wszystkie tanie postacie radziwiłłowskie i albo Wyzwolona albo Abominacja (jeśli masz zamiar wsadzać samych charakterników). Spróbuj dorwać Krzysztoporskiego. Pooglądaj na blogu spisy z turniejów przed DM. Jest taka fajna talia Hrabiego, bodaj z Twierdzy Wrocław, możesz się zainspirować ;)

Powodzenia :)

Awatar użytkownika
pa5tor
Sobiepan

Postautor: pa5tor » 2014-02-27, 05:02

dokładnie tak jak pisze Kosak...musisz wybrać czy bitka czy agitka. jeśli chcesz grać bojowo to wsadziłbym do talii 3xMistrzejowice; oprócz Troków dla talii agitacyjnej fajną kartą jest jeszcze Rynek ;-)
to tak na szybko z samego rana.

Kosak pisze:Do kombinacyjnej bojówki jest taka fajna, zapomniana Rka jak Opętanie ;) (polecam, robi miazgę z Elekta przeciwnika jeśli ten pojawi się na stole :P).

co prawda, to prawda; nawet grając talią agitacyjną trzymam tę kartę w 2szt - ostatnio wygrałem nawet dzięki niej w pierwszej rundzie z mistrzem naszego miasta :-D

Awatar użytkownika
veyDer
Członek Rady Sędziowskiej

Postautor: veyDer » 2014-02-27, 09:58

Zend pisze:Witam

Poniżej przedstawiam talię którą stworzyłem, lecz nie mam pomysłu co zmienić żeby było lepiej. Chciałem stworzyć talię dosyć unwersalną i do agitki i do szabelki. Lecz chyba będę szedł w kierunku ataku. Chyba że wyprowadzicie mnie z błędu :)

Frakcja + strategia
Radziki na Abominacji

Zmieniłbym strategię na Wola moja jest jak szabla - po pierwsze, daje ona bonus zarówno do opcji bojowej (+1 Szabli, zaznaczanie) jak i agitacyjnej (odznaczanie) a po drugie możesz dorzucić do talii Błogosławieństwa. Mamy takie nowe fajne Dłoń Boga, które pasuje i do bitki i do agitki ;-) Egzorcyzm też jest nie do pogardzenia.

Zend pisze:Postacie:

Pozwól, że trochę pozamieniam ich kolejność i pokomentuję.

Najpierw ci bojowi:
Mikołaj Mielicki - Zjawa (do tłuczenia innych Zjaw) + podwójna Niewiasta w pojedynku.
Ottenhagen - Raptus dopakowujący siebie i innych. Dobrze kombuje się z Diablikiem ;-)
Rogaliński - Czart dopakowujący innych
Stanisław Rosiński - Charakternicza Niewiasta :lol:
Zawisza -do bicia Karmazynów (łącznie z Elektem)
Zend - dzięki niemu ubijasz dowolną inną postać na śmierć, ja bym wrzucił do talii drugiego

potem agitacyjni:
...
No i tu mam problem, bo jest pusto :lol: Ewidentnie więc ta talia powinna iść w stronę bojówki, co najwyżej wzmacniając się w międzyczasie agitkowo (znacznikami agitacji i słowami kluczowymi do Castrum Doloris).

potem kombinacyjni:
Boguś Radziwił - Elekt, przyspieszarka postaci
Diablik x2 - do spowalniania przeciwnika i pompowania Ottenhagena
Jan Twardowski - jeśli chodzi o niego, nie jestem pewien, czy nie jest zbyt "wrażliwy", bo jednak 2 kreski+Sławny i 5 bazowej szabli to potencjalne 4 kreski dla przeciwnika, no ale miejmy nadzieję, że reszta kompanii go ochroni
Krepsztuł - do zaznaczania największego kafara przeciwnika i zrzucania mu za to kreski

potem niepotrzebni ;-) :
Ranicki - zamiast niego Nocna Straż i zamiast odrzucać kartę z dworu, dobierzesz ją odmawiając
Rokicki - jedyna jego zaleta to +2 do Szabli jak ktoś go wyzwie. Ale w tej talii to on będzie wyzywał, więc out
Samiłło Niemirycz - anty-kombo z Diablikami. Chcesz się przewijać do nowych sztychów i wzmacniarek postaci a nie mielić w kółko tymi samymi, to nie ten typ decku. Out
Zagończyk - Nie! :-P

Za tych niepotrzebnych pomyślałbym nad tymi:
Harasimowicz - wzmacnia Twoją agitację i lekko przekonuje przeciwnika, żeby sam tego nie robił ;-)
Hrabia Vasenau - największy bojowy kafar Charakterników. I do tego Sławny.
Kuklinowski x2 :roll:
Kulwiec-Hippocentaurus - 8 Szabli z bazy za 4 dukaty i opcja, której nikt nie używa, chyba, że na drafcie
Marcin Skarżyński - nie wiem, czy nawet nie 2 sztuki, zaznaczanie posesji jest bardzo mocną zdolnością
Michał Kazimierz Radziwiłł - bonus do Szabli dla każdego
Rekuć Leliwa - do zaznaczania postaci
Teodor Szandarowski - tego nie jestem pewien, bo nie wiem, ile bonusu realnie będzie dawał w grze
Ubald - dla dodatkowych kresek przy wystawianiu postaci

Oczywiście nie mówię, żeby wrzucić wszystkich 11, ale którykolwiek z nich już wzmacnia talię.

Teraz jedziemy z moderunkami:

Zend pisze:Moderunki:
Miody wileńskie x2
Wzłamnik
Alrauna

Wzłamnik - out, Kwiat paproci - in ;-)

Zend pisze:Posesje:
Zamek w taurogach
Tykocin
Kresowa Stanica
Occultum x2
Castrum Doloris x2
Nekropolia
Opactwo
Drzewo Powieszonych

Out:
Nekropolia - za mało Czartów
Opactwo i Drzewo powieszonych - są bardziej przydatne posesje

In:
Kościół Mariacki x2 - kładziesz dużo znaczników, kładź 2x więcej ;-)
Mistrzejowice - zawsze rezerwowe +2 Szabli

Można jeszcze pokombinować z tymi:
Majdan
Strażnica - do jakiegoś swojego, żeby zgarnąć dodatkową kreskę albo zaagitować za +1 z Castrum Doloris; albo do jakiejś postaci przeciwnika, żeby ją ubić za kreskę więcej

Zend pisze:Sztychy:
W zwadzie x2
Prosto w łeb x2
Kupą, mości panowie x2
Panie, tak sie nie godzi
Prima
Septyma

W zwadzie x3, najlepszy obecnie kombo-sztych (jak się wysypiesz to możesz mieć z niego i +8)
Panie, tak się nie godzi x3
Diabelskie chlaśnięcie (najlepiej x3), ale to R-ka, więc zanim dorwiesz, uzupełniaj Kupą, mości panowie

Zend pisze:Efekty:
Kometa x3
Cyrograf x2
Furiat x3
Vanitas x2
Zwodnik x2
W zamieci x2
Coś za coś/W imieniu króla
Ekspolzja (O)
pojednanie
Diabelska muzyka
Sobiepan/Żadnych machinacji
Nocna straż
Czarcie przymierze
Bujdy i bajania
zobowiązania

Wywal te:
Eksplozja
Furiat x3
Pojednanie

I dodaj:
Dłoń Boga x3
Egzorcyzm

Powinieneś jakoś spróbować wcisnąć Kontry i więcej Bujd. To jest minimalny zestaw blokerów.

Przyniosę dzisiaj karty do tego (te co mam, bo nie mam na przykład Kuklinowskiego), złożymy i zobaczysz czy pasuje Ci ten styl gry.
Odpowiedź na 99% pytań o zasady: "Czytałeś AH/PC"? :-P

Awatar użytkownika
veyDer
Członek Rady Sędziowskiej

Postautor: veyDer » 2014-02-27, 11:43

Po przejrzeniu innych kart przyszły mi do głowy jeszcze:

Łakomstwo
Kordegarda
Mocarz

Zgarnę je również.
Odpowiedź na 99% pytań o zasady: "Czytałeś AH/PC"? :-P

hojak1234
Weteran

Postautor: hojak1234 » 2014-03-02, 16:57

jeżeli ma ktoś jakieś karty do oddania to chętnie przyjmę :-)

hojak1234
Weteran

Postautor: hojak1234 » 2014-03-02, 16:57

oczywiście veto :-)

konstantis
Bohater

Postautor: konstantis » 2014-03-27, 20:55

jak masz prosto w łeb to dodaj cięcie z podlewu, zawsze to +11, i wrzuciłbym podjezdka i do agitki i bojówki jak znalazł

Wróć do „Radziwiłłowie”