sugestie?

Awatar użytkownika
inv
Weteran

sugestie?

Postautor: inv » 2013-05-26, 17:46

chcę stworzyć talię niekonfliktową, opartą o duży dochód (w celu kontroli nad kreskami za garść boratynek + eufemia radziwiłłówna) i niedostępność do posesji (czujni słudzy + myszykiszki). deck im mniejszy, tym lepszy, niekoniecznie bojowy.

na pewno będą się musiały pojawić się x3 tyś jest zły, x3 infamis i x3 waść jest szarak, no i x3 bujdy/wpół do... no i wiadomo x3 panie, tak się nie godzi.
zastanawiam się nad postaciami, posesjami i efektami. byłoby sens czymś takim grać?
Fiat pax in virtute tua: et abundantia in turribus tuis.
Szczwany lis, szczwany lis, ty go nie skontrujesz!

Awatar użytkownika
jeleń
Bohater

Re: sugestie?

Postautor: jeleń » 2013-05-26, 18:06

Z infamisem będzie problem bo jest dworski:)

Marcin_Chmielnicki
Weteran

Postautor: Marcin_Chmielnicki » 2013-05-26, 19:12

EDIT
Ostatnio zmieniony 2013-05-26, 19:17 przez Marcin_Chmielnicki, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wrexus
Weteran

Postautor: Wrexus » 2013-05-26, 19:15

Eeee? Chyba temat znajduje się w dziale Radziwiłłowie?

Awatar użytkownika
wodzu
Charakternik

Postautor: wodzu » 2013-05-26, 21:34

3x trucizna, 3x sprzeciw, 3x złe języki, 3x oszczercza mowa, 3x błogi sen.
Mąż i ojciec :-D

Awatar użytkownika
inv
Weteran

Postautor: inv » 2013-05-26, 22:50

jeleń pisze:Z infamisem będzie problem bo jest dworski:)

fak. pamiętałem, że któryś z nich jest frakcyjny, ale myslałem, że tyś jest zły jest radziwiłłowy... to zmienia trochę postać rzeczy :P

dzięki wodzu za sugestie :)

Awatar użytkownika
Karawasz
Charakternik

Postautor: Karawasz » 2013-05-26, 23:18

Tyś jest zły jest bezfrakcyjny. :)

Awatar użytkownika
inv
Weteran

Postautor: inv » 2013-06-21, 13:38

Na razie mam ułożone coś takiego:

Napiszę jeszcze w jaki sposób planuję nim grać, żeby wszystko było w miarę jasne.
Frakcja: Radziwiłłówie
Strategia: boratynki

Postacie [17]:

Frakcyjne:
Eufemia Radziwiłłówna *3
Kuklinowski

Kościelne:
Jezuita *3
Andrzej Bobola
Michał Boym
Johann von Altishofen
Pietro Vidoni
Innocenty X
Olimpia Maidalchini
Francesco Bamberini

Bezfrakcyjne:
Łukasz Opaliński
Krzysztof Woźniak
Piotr Szmielew

Posesje [18]:
Myszykiszki *3
Katedra *2
Mennica *3
Szynk u Klary *3
Prochownia *3
Lamus *2
Plac czerwony
Wrota gnieźnieńskie

Efekty [24]:
Czujni słudzy *3
Ja nie pozwalam!/Precz! *3
Roma locuta
Pax sancta *2
Pospolite ruszenie *2
Złapał Kozak Tatarzyna *2
Rekwizycja
Królobójstwo
Bujdy.../W pół do... *3
Anathema sit! *3
Veto: sisto *3

Moderunki [5]:
Karmazynowy kontusz *2
Żur *3

No i tak jak na początku było w założeniach, bardzo duży dochód, tylko wymaga kilkuturowego setupu, co jest ryzykowne. Szmielew do odznaczania karty strategii, Eufemia do wystawiania i odrzucania przy kombie z Boratynkami i Szmielewem. Innocenty X i Pax sancta mają służyć ochronie przed pojedynkami, zresztą i tak mam praktycznie samych pobożnych. Do tego zamiast Chwał husarii i innych wynalazków, mam Roma locuta, która mi nawet chyba pozwoli na dobieranie do 13tu kart. O ile przeciwnik nie jest bardzo szybki w wyciąganiu kresek, nie będzie go technicznie stać na wyzwanie mi którejkolwiek postaci na pojedynek. bujdy i veto zostawiam raczej przeciwko "wywołańcom" i podobnym efektom.
Do krzywdzenia postaci przeciwnika mamy Anathemy, Prochownie i Place czerwone.
Wszystkie posesje są chronione przez wynalazkami pokroju Gore, dzięki Myszykiszkom i Czujnym sługom. No i przeciwnik nie może ani mi ani sobie podłączyć czegokolwiek pod posesję.
Jezuici mogą się przydać, żeby zmniejszyć możliwości działania przeciwnika. Podłączam do nich kontusze.
Jeżeli uzbieram ok. 150 dukatów, to praktycznie wygrałem, wtedy po prostu będę odrzucać jakiekolwiek niepospolite postaci i odznaczać strategię,

Rozmawiając z Karawaszem, dał mi kilka wskazówek do lepszego ułożenia decku:

Karawasz pisze:Postacie [15]:

Frakcyjne:
Eufemia Radziwiłłówna *2 - zmniejszyć o sztukę. Przede wszystkim dlatego, że Twój plan zadziała tylko pod warunkiem wysokiego dochodu, a ten nie osiągniesz w pierwszych trzech turach (3 kopie na 60 kart to co 20 karta, czyli trzeci dobrana ręka).
Kuklinowski
Janusz Radziwiłł - Nie ma to jak zaznaczyć czyjąś postać i położyć na niej znacznik zmęczenia.

Kościelne:
Piotr Czarniecki x2 - zamiast Jezuitów. Karta o rzadkości P, a pozwoli spowolnić przeciwnika, szczególnie jak wrzucimy w 2 kopiach.
Andrzej Bobola - możęsz pomyśleć o drugiej sztuce, może odmienić grę w walce z nadzbyt gorliwą bojówką (m.in. na niego trzymam u siebie dzianety :P)
Michał Boym
Pietro Vidoni
Innocenty X
Olimpia Maidalchini
Francesco Bamberini

Bezfrakcyjne:
Łukasz Opaliński
Krzysztof Woźniak
Piotr Szmielew

Posesje [19]:
Myszykiszki *3
Katedra *3 - do trzech sztuk
Szynk u Klary *2 - do dwóch sztuk
Prochownia *3
Lamus *2
Plac czerwony
Przytułek x1 - jeden dukacik i postać znowu trafia do kredensu z lazaretu
Oberża x1
Mennica *2 - do dwóch sztuk.

Efekty [23-25]:
Bujodprecz (za drafty ;))
Czujni słudzy *3
Ja nie pozwalam!/Precz! *2
Roma locuta x2
Pax sancta *2
Pospolite ruszenie *2
Złapał Kozak Tatarzyna *2
Królobójstwo x2/3 - jak Ci się uda, możesz podnieść do dwóch, może nawet trzech sztuk. Nie zablokuje Tobie ręki, bo zawsze możesz odznaczyć sobie nią np.: postać. :)
Bujdy.../W pół do... *2
Anathema sit! *3
Veto: sisto *3

Moderunki [2]:
Dzianet *2

Suma summarum: 59-61 kart

W dalszej perspektywie poluj na Bujdoprecza, ograniczy to kredens o kolejne karty.

Odrzuciłbym Rekwizycję, jakbyś miał jej więcej i bawił się Leszczyńskim w ściąganie znaczników, miałoby to sens. Posesji i tak masz tak wiele, że nie zdziwiłbym się, gdybyś się zaciął z ich wystawianiem.
Wrota gnieźnieńskie - do wywalenia masz jednego wpływowego, który i tak ma raczej służyć do bitki, a i go bym raczej wywalił (co zresztą zrobiłem).

Oczywiście przydałby się Łubieński, ale to teraz potwornie droga eska, chociaż bardzo użyteczna.
Gębicki nie byłby zły (w drobiazgu odrzucamy dwie kreski, to samo czyni przeciwnik i w czynie wystawiamy postać, zgarniając te kreski :)), ale to też nie jest tania rzecz, chociaż szybciej ją dostaniesz niż Łubieńskiego.

Musisz przyspieszyć talie, dziwne Chwały, Negocjatorzy, Spadki|Szalbierstwo, wszystko to co wyszukuje lub dobiera dodatkową kartę, musi się znaleźć, żebyś dokopał się do Szmielewa (przydałaby się jego dodatkowa sztuka dla zwiększenia szansy dociągnięcia go).

Dodatkowo pomyśl o czymś do opóźniania przeciwnika np.: Błogie sny, Tyś jest zły, Oszczercza mowa. Może się okazać (i myślę, że w obecnej chwili tak to się skończy), że nim Ty rozwiniesz skrzydła, to oponent będzie ogłaszał elekcję, lub wyssie niemal wszystkie kreski, tudzież rozłoży się na tyle, że nie będziesz miał możliwości odrobienia tego.

Możesz przemyśleć wrzucenie Dziesięcin. Dobranie dochodu posesji, jest jak najbardziej sympatyczne. :)

Przedostatnie: może zmiana strategii na Synów? Teraz będą ceny tej karty spadać na łeb na szyję, bo będą nowe strategie w sezonie.

W ogóle nie szalej z wydatkami, bo w sierpniu wchodzi nowy sezon. W Szczecinie będziemy grać w formacie klasycznym (czyli aktualny na daną chwilę starter + wszystkie dodatki od W Niewoli włącznie), bo nie ma tak żywej sceny, żeby iść szybko z duchem kolejnych dodatków. :)

Ostatnia rada, to zamieszczenie tego decku na forum w dziale dla zdRadziwiłłów, znajdą się ludzie bardziej kompetentni ode mnie w te klocki, którzy Ci więcej doradzą.

Co o tym myślicie?

Awatar użytkownika
inv
Weteran

Postautor: inv » 2013-07-11, 22:48

Talia jest b. słaba. Sprawdzałem kilka razy. Zastanawiam się teraz nad czymś nowym.
Niedługo napiszę, co mi tam w głowie się kręci.

Awatar użytkownika
neishin
Legenda

Postautor: neishin » 2013-07-12, 06:08

Ona niekoniecznie jest slaba. Jest zle zlozona. Przede wszystkim olac Myszykiszki i Czujnych. Kasozer juz nie gra. Wsadzasz 3 Zachelmne i 3 ten efekt co dobiera lafe posesji. Do obrony 3x Dzianet albo Dunczyk (np. z Hajda x2). Siedlec tez z 2 razy. i zwierzyniec. Zamiast Jezuitow postacie cos robiace (Olenka, Hamzy, wettyn).
When I'm good - I'm good
When I'm bad - I'm even better

Konsole na Poltergeist

Awatar użytkownika
inv
Weteran

Postautor: inv » 2013-07-12, 09:52

neishin pisze: 3 ten efekt co dobiera lafe posesji.

Czy chodzi o Dziesięcinę? Mam jedną.

Awatar użytkownika
neishin
Legenda

Postautor: neishin » 2013-07-12, 10:44

no to do 3ch. Do tego Dzianety zamiast Złapał kozak. Rekwizycja do wyrzutki. Moderunki też out.
When I'm good - I'm good

Konsole na Poltergeist

Awatar użytkownika
inv
Weteran

Postautor: inv » 2013-07-12, 10:52

3x Klient będzie miało sens przy Innocentym i pax sancta?
Btw, jak mogę dobrać sobie postać Innocentego szybciej? Twe wezwanie działa tylko na frakcyjne.

potem zedytuję tego posta i napiszę co tam "silniejszego" mam, bo to jeszcze taki miszmasz bez konkretnego pomysłu na grę jest.
jakby co, to mam karty z dwóch starterów SiD radziwek i dworskich.

Awatar użytkownika
neishin
Legenda

Postautor: neishin » 2013-07-12, 14:08

Żeby szybciej wyciągnać Innocentego potrzebujesz go więcej. Albo opierasz silnik na dociągu (raczej dwór, do tego Ski w rodzaju Alchemia, Fortuna). W ogóle rezygnujesz z comba Inocenty + Pax Santa - szansa, że ci wejdzie jest bardzo mała. Zamiasst tego hajda na koń i 3x Duńczyk i 3x Dzianet i pozamiatane.
When I'm good - I'm good

Konsole na Poltergeist

Wróć do „Radziwiłłowie”