Łączenie Osmanów z innymi frakcjami

Awatar użytkownika
robson
Członek Rady Marszałkowskiej
Kontaktowanie:

Łączenie Osmanów z innymi frakcjami

Postautor: robson » 2014-12-15, 11:53

Z instrukcji:
"Karty z tarczą [OSMANOWIE] traktowane są jakby posiadały herby wszystkich frakcji."

Czy to oznacza, że
A) osmanów (za wyjątkiem lojalnych) mogę dorzucać do innych frakcji z normalną lafą?
B) inne frakcje (za wyjątkiem lojalnych) mogę dorzucać do Osmanów z normalną lafą?
Znasz-li gdzie Jeziorna?

Awatar użytkownika
Jan Onufry
Członek Rady Sędziowskiej

Re: Łączenie Osmanów z innymi frakcjami

Postautor: Jan Onufry » 2014-12-15, 13:28

Jeżeli grasz talią z Osmańską kartą frakcji to możesz używać tylko kart osmańskich i bezfrakcyjnych. Za postacie i oddziały innych frakcji (nie lojalne) płacisz podwójną lafę.
Jeżeli grasz talią z jakąkolwiek inną kartą frakcji niż osmańska, możesz wykorzystywać wszelkie karty osmańskie - monofrakcyjne (czyli mające tylko i wyłącznie herb osmański) - jakby należały do twojej frakcji (obojętnie jakiej). Natomiast karty wielofrakcyjne, nawet jeżeli mają herb osmański, mogą być wykorzystane tylko w tych frakcji których herby na nich widnieją.
Powyższe nie dotyczy kart zbanowanych (Chciwy bej i Szpegarze) które mogą być wykorzystywane tylko i wyłącznie w taliach osmańskich.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

JUŻ WSZYSTKO MAM, CÓŻ WIĘCEJ MÓGŁBYM CHCIEĆ?

Awatar użytkownika
Żucho
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Łączenie Osmanów z innymi frakcjami

Postautor: Żucho » 2014-12-15, 13:49

Dokładnie jak Jan Onufry napisał. Osmanowie jako osobna frakcja w tym sezonie wylecieli z gry, ale na potrzeby grania innymi frakcjami możesz używać kart osmańskich tak, jakby były Twoje - ale nie odwrotnie. Zatem:

A) tak
B) nie

Wróć do „Osmanowie”