Anty wysyp czyli....

Awatar użytkownika
Trampon
Vetomaniak

Anty wysyp czyli....

Postautor: Trampon » 2016-06-17, 14:27

... czyli "jak mam się bronić kiedy ich jest więcej?" (Dawid Podsiadło, choć nie wiem czy gra w Veto).

No właśnie - patrząc na spisy i na dyskusje dotyczące Wysypujących się Awanturników - zastanawiam się jak konstruować talię innymi frakcjami żeby oprzeć się temu nawałowi, który zarówno dobrze się bije, jak i w razie potrzeby może masowo agitować. Czy próbować zrobić talię która (teoretycznie) zgarnie kreski szybciej niż taki wysyp, czy też kosztem osłabienia własnej talii (mam na myśli - włożenia mniejszej ilości kart które przede wszystkim mają mi pomagać, a mniej przeszkadzać przeciwnikowi) włożyć więcej blokerów, które (teoretycznie) spowolnią przeciwnika.

Chętnie poczytałbym jakieś sugestio-podpowiedzi. A jeśli to zły dział (Awanturnicy, a nie Anty-Awanturnicy) to mogę przenieść wątek do właściwego (jeśli taki jest :-) )
"Zwalczcie tę chuć! (taa jeeest!!!), innych zadań przed Wami jest siła
Musicie knuć - (musimy knuć!), jak tu pozbyć się Ra-dzi-dzi-wił-ła!"
oryginal tutaj

Awatar użytkownika
Warhapper
Członek Rady Marszałkowskiej
Kontaktowanie:

Re: Anty wysyp czyli....

Postautor: Warhapper » 2016-06-17, 15:55

Obrazek
Czołem Sarmaci i Niewiasty! To mój kanał
https://www.youtube.com/user/Warhapper

Awatar użytkownika
veyDer
Członek Rady Sędziowskiej

Postautor: veyDer » 2016-06-17, 16:01

Obrazek ;-)
Odpowiedź na 99% pytań o zasady: "Czytałeś AH/PC"? :-P

Awatar użytkownika
Szakil
Weteran

Postautor: Szakil » 2016-06-17, 16:08

A na kozaków na wysypie na kozackich towarzystwach, pieczęciach i listach do sułtana bujdy i bajania, szafot, coś za coś, kaznodzieja. Wciąż jednak zmniejsza to tylko wysyp i trzeba uważać na ich bojowość.
"Słuszna droga idzie po linie, która nie jest rozpięta wysoko, ale tuż nad ziemią. Ludzie, zdaje się, więcej się o nią potykają, niż po niej chodzą" Franz Kafka

Awatar użytkownika
Trampon
Vetomaniak

Postautor: Trampon » 2016-06-17, 16:23

Nie wszyscy na raz - jasne, tylko że musisz grać na Radkach.
Gdzie Diabeł Mówi Dobranoc - jasne, ale to jest tylko jedna karta w talii. Co więcej - jeśli nie masz Teresy (lub nie grasz Dworskimi) - to nie masz jej jak wyszukać, więc równie dobrze może Ci nie podejść przez całą grę.
Ja bym jeszcze do tej listy "anty" dorzucił Kmicica aby próbować odrzucać jakieś ważne dla wysypu posesje (Sicz?, Obóz czerni?)
"Zwalczcie tę chuć! (taa jeeest!!!), innych zadań przed Wami jest siła
Musicie knuć - (musimy knuć!), jak tu pozbyć się Ra-dzi-dzi-wił-ła!"
oryginal tutaj

Awatar użytkownika
bialy
Sławny
Kontaktowanie:

Postautor: bialy » 2016-06-17, 16:36

- wam kury macać,
- franiszka +kobity,
- rozkaz,
- strach wasc obleciał,
- odznaczarki (w tym hejnalica),
- prawie Ci sie udało....
Czytaj forum. Za 5 minut może go nie być.

Awatar użytkownika
Szakil
Weteran

Postautor: Szakil » 2016-06-17, 16:38

Wysyp kozaków wciąż się nieźle sypie nawet bez posesji dzięki elektow i nec hercules. Odkryłem to grając przeciw tatarom z napaściami lipków, posesje podłączałem jako włości. Jedna posesja zwykle starcza na długi czas do utrzymywania się (sicz, wóz czy obóz czerni), więc utrata jej przez jednego samotnego kmicica tak strasznie nie zaboli, wystawi się kolejną.
Z czym w sumie mam problemy, jako ktoś grający awanturnikami, to Radziwiłłowie na karmazynach. Wam kury macać, karmazyn uniemożliwiający agitację ze sztychem, masy radkowych zaznaczarek, Siciński kończący rundę gdy mogło się wciągnąć jeszcze 10 kresek i zużyć karty z ręki. Szybko tacy karmazyni wciągają kreski, bronią się przed biciem zaznaczaniem, sicińskim i monstrancjami, nie pozwalają agitować z wam kury macać, całkiem nieźle to sobie radzi z wysypem.
"Słuszna droga idzie po linie, która nie jest rozpięta wysoko, ale tuż nad ziemią. Ludzie, zdaje się, więcej się o nią potykają, niż po niej chodzą" Franz Kafka

Awatar użytkownika
zeliwny
Weteran

Postautor: zeliwny » 2016-06-18, 20:03

W "nie wszyscy naraz" ważny jest zapis "wystawiać".List do sułtana i siódma pieczęć nadal działają :)

Awatar użytkownika
Szakil
Weteran

Postautor: Szakil » 2016-06-18, 20:05

VeyDer ostatnio kilka razy powtarzał, że słowa "wystawiać", "wstawiać" i "wchodzić do gry" są teraz jednym i tym samym. Więc list i pieczęć nie zadziała.

Alchemik
Członek Rady Marszałkowskiej

Postautor: Alchemik » 2016-06-18, 21:11

Pozostaje jeszcze Caanisówka :-) Oczywiście na dworskich jako kontrola :-) z Franciszką i jakąś karmazynową laską :-) i przeciwnik nic nie poagituje:-)
"Crux Sancta sit mihi lux, non draco sit mihi dux! Vade retro Satana!"

Wróć do „Awanturnicy”