Zjawowe sprawy.

kacper28
Weteran

Zjawowe sprawy.

Postautor: kacper28 » 2014-03-02, 20:06

Witam. Będę robił talie na zjawach. Bardzo proszę o ewentualne propozycje kart, które będą mi potrzebne do takiej tali. Jednak bardzo Proszę o szybkie skomentowanie tego posta, Gdyż Jutro zamawiam karty.

Pozdro Kacper
Ostatnio zmieniony 2014-04-02, 20:18 przez kacper28, łącznie zmieniany 3 razy.

kacper28
Weteran

Re: Bitki.

Postautor: kacper28 » 2014-03-03, 19:37

Proszę pomóżcie.

romo999

Postautor: romo999 » 2014-03-05, 22:32

Niestety, nie wiem jak Ci pomóc. Mógłbyś przybliżyć temat?

---------------
rowerowe opony

kacper28
Weteran

Postautor: kacper28 » 2014-03-05, 22:40

W sensie ?? Chciałbym żebyście mi doradzili. Co wywalić co może dać itp

Awatar użytkownika
veyDer
Członek Rady Sędziowskiej

Postautor: veyDer » 2014-03-06, 09:34

Chętnie pomogę, ale zróbmy to w trochę innym stylu. Zamiast po prostu napisać, co powinieneś wywalić/wrzucić do talii, przeprowadźmy wspólnie jej analizę.

Zacznijmy od postaci. Opisz, proszę, w kilku słowach, każdą postać w tej talii - co spowodowało, że właśnie dorzuciłeś właśnie ją, a nie jakąś inną.
Odpowiedź na 99% pytań o zasady: "Czytałeś AH/PC"? :-P

kacper28
Weteran

Postautor: kacper28 » 2014-03-06, 12:46

-Tuhaj-bej-Napewno dużo walki, 2 k. Grajac na tatarach i na wyzwolonej za duze za niego nie zabule, a przydaje się do karcenia przeciwnika.
-Doktor Zabokrzycki- łatwe +3
-Stanisław Domosławski- moge przekierowac pojedynek np na artima, ktory przy np wystawionych 5 postaciach lacznie z nim ma 7 walki.
-Swawolnik- też calkiem spoko umiejetnosc, ale nwm czy nie wsadze za niego Stadnickiego.
-Piotr Czarniecki x3- Dobry do bojówki, jak np przegram pojedynek, to nie oddaje k, a jescze zaznaczam 2 postacie, ktor moge pozniej zaatakowac.
-Zbigniew Morsztyn- tu powiem szczeze ze nie wiem. przydal by sie ktos za niego.
- Samuel Sokoliński-Zabieram 1 dukat przeciwnikowi i 2k.
-Dobosz x3- dobra um jak do bojowki, gdyz np nie mam sztychow na rece, a przeciwnik atakuje. mam 2 doboszow to juz ma-9.
-Jerzy Sebastian Lubomirski - tu wiadomo swietna um no i elekt xd
-Amurat- mam kilku pospolitych i przydaje sie np do wyszukania artima.
-Adam Jan Ustrzycki- tez spoko um z tymi minusami.
-Nuradyn- tu podobnie jak amurat. mopge wyszukac sobie wlasnie np artima.
-Hrabia Vasenau-duza szabla, 2 k, fajna um no i slawny
-Tórz-tu chyba tylko o agitacje chodzi i chyba jescze o te 2 k co daje.
->Władysław Siciński-6 szabli,spoko um i 2k.
-Artim Girej-tu wiadomo swietna um jak do bojowki.
-Michał Bobrowski-tu podobnie jak artim
-Janusz Niesiecki- no przydaje sie do pognebienia trochu przeciwnika.
-Anna Łachodowska- walka z niewiastami.
-Piotr Potocki-tu tylko to ze ma 6 szabli.
-Zagończyk- nawet spoczko um.

Pozdro Kacper.

Awatar użytkownika
veyDer

Postautor: veyDer » 2014-03-06, 13:58

OK, to teraz ja pokomentuję ;-)
Podstawowe pytanie to takie, czy chcesz grać w formacie rozszerzonym (np. na turniejach) czy klasycznym (głównie towarzysko)? Powrzucałeś karty ze Spiskowców, więc zakładam, że w klasycznym. Pamiętaj jednak, że taka talia w rozszerzonym wygląda zupełnie inaczej i może być Ci ciężko zmienić ją na turniejową.

Po tym wstępie jedziemy :-)

Podstawowa koncepcja jaka wyłania się z tej talii to wysyp tanich postaci (jeszcze tańszych dzięki strategii) i wzmacnianie ich samym faktem, że jest ich dużo.

Pasujące postacie, które wymieniłeś to:
- Tuhaj-bej
- Artim Girej
- Amurat
- Nuradyn
- Hrabia Vasenau
- Michał Bobrowski
- Janusz Niesiecki (rozumiem, że ten z Cmentarzyska)
- Anna Łahodowska (też z Cmentarzyska)
- Zagończyk

A te, które nie bardzo pasują to:
-Doktor Zabokrzycki - to prawda, że jest to łatwe +3, ale tylko wtedy kiedy nie wyzywasz na pojedynek, a przecież dokładnie to chcesz robić. Gdybyś miał opcję "robię co innego, potem się odznaczam i wtedy wyzywam" (Ratuj się kto może!, Wola moja jest jak szabla) to by pasował, tutaj nie bardzo.
-Stanisław Domosławski - nie chcesz mieć Karmazynów i to z szablą 4 za 6 dukatów. Chcesz mieć tanich kafarów. Wylatuje.
-Swawolnik- drogi i najpierw musi wygrać pojedynek, żeby kolejne wygrywać łatwiej. Ty potrzebujesz sytuacji odwrotnej - kogoś, kto od początku będzie łatwo wygrywał pojedynki, bo potem, jak już się wysypiesz to samo pójdzie z górki. Out.
-Piotr Czarniecki x3 - Czarniecki nie jest dobry do bojówki (i na pewno nie w trzech sztukach), zawsze jest ranny w pojedynku, więc musisz go odczytywać jako "karta, która za 4 dukaty (OK, za dwa przy Wyzwolonej) zaznacza dwie postacie zużywając dwa Czyny". Moim zdaniem wylatuje
-Zbigniew Morsztyn - to nie kasożer tylko bojówka, więc jego zdolność nie działa tak naprawdę. Dużo lepszy od niego jest Kaper - większa szabla, Pospolity (więc możesz mieć 3 jednocześnie), Raptus i dostajesz te 3 dukaty, które traci przeciwnik jeśli się nie chce zaznaczyć
- Samuel Sokoliński - za drogi, za mała szabla

-Dobosz x3
Napisałeś: "dobra um jak do bojowki, gdyz np nie mam sztychow na rece, a przeciwnik atakuje. mam 2 doboszow to juz ma-9."

Po pierwsze nie -9 tylko -3, bo możesz użyć tylko jednej repliki. Po drugie - co się tak boisz, że zostaniesz wyzwany przez przeciwnika? :lol: To ON powinien się bać wyzwać ;-) Po trzecie - będziesz mieć sztychy.
Tak więc Dobosz x3 również wylatuje

-Jerzy Sebastian Lubomirski - Znowu. Nie chcesz Karmazynów, nie chcesz zabierać kasy przeciwnikowi, chcesz mu wszystko wybić :lol:
-Adam Jan Ustrzycki - nie bierz postaci, które działają po przegranym pojedynku, bo założenie jest, że nie będziesz przegrywać pojedynków
-Tórz - w ogóle nie pasuje
-Władysław Siciński - to nie kasożer
-Piotr Potocki - są lepsze postacie niż "gołe" 6/1/4

Czyli 9 postaci zostaje, 16 wylatuje :-P

Za te, co wyleciały, wrzuciłbym:
- Subagazi - kolejny Tatar, kombuje się z innymi Tatarami, przejmuje pojedynki
- Ordyniec x3 - wzmacniają Tatarów i inne postaci
- Książę de Beaufort - Raptus, 7 szabli, przewija kartę
- Wasyl Szeremietiew - jeśli u przeciwnika jest ktoś nie-Pospolity (czyli prawie każdy), jego Szabla rośnie. Oprócz tego, im silniejszy przeciwnik, tym on jest silniejszy
- Kaper x3 - 6/1/2 (z Wyzwolonej), Raptus, zaznacza postać przeciwnika albo dostajesz kasę.
- Maria Rohatyńska - ona wyzywa (i się jej nie odmawia) a jeśli przeciwnik ma bazowo Szablę niższą to domyślnie go zabija
- Jakub Rozdrażewski - do wyłączania słów kluczowych postaci, które unikałyby walki (Zjawa, Niewiasta)
- Jan de Marten - 7/2/3 (z Wyzwolonej), Raptus, Charakternik, Sławny
- Kawaler Charles de Batz - 8/1/4 (na Wyzwolonej), Sławny i nie można mu odmawiać
- Jan Baranowski - 7/1/2 i przeszkadza przeciwnikowi w odmawianiu
- Brat Konrad - 7/1/3, zabija automatycznie i odznacza się po wystawieniu Zjawy, Upiora albo Czarta
- Rezun x3 - 6/1/2 i zabija automatycznie
- Pancerny x3 - masz sporo Raptusów i sami Pancerni się nawzajem wzmacniają
- Hultaj x3 - na Wyzwolonej jest to postać 8/0/3, czego chcieć więcej? ;-)
- Segban - tani, nie można mu odmawiać pojedynków i zawsze przynajmniej rani postać przeciwnika

Wyszło dużo więcej niż 16 postaci, napisz, które z nich masz i wybierzemy te, które ostatecznie wylądują w talii. Ja bym jeszcze dorzucił jakąś Zjawę (najbardziej pasują: Czarna Dama, Mikołaj Mielicki i Kostroma, o ile ją masz), tak na wszelki wypadek.

kacper28
Weteran

Postautor: kacper28 » 2014-03-06, 14:07

Znaczy, chciałem grac w rozszeżonym, ale i tak nie jade na zaden turniejnarazie, wiec ok. Co do tamtych postaci to niestety mam tylk oordynca i to jednego. Wiesz. Jeśli masz jakieś fajne postacie to pisz. ja jestem otwarty na wszelkie propozycje. zarowno do bojowki, jak i do innych tali. Jeśli masz jakiś pomysl na kasozer, albo np na Karmazynow, albo cos w tym stylu, to pisz. jesli masz karty, do tych tali to dawaj. ;D Czekam na odp. Jeśli zdecydujemy sie na tworzenie nowej tali, to pisz na priv oki ?? ;D

Awatar użytkownika
veyDer

Postautor: veyDer » 2014-03-06, 15:43

Turnieje nie gryzą ;-) a nabiera się na nich najwięcej doświadczenia. Ok, przejrzę wszystko jeszcze raz pod kątem rozszerzonego, ale dopiero wieczorem.

Co do innych talii to spróbuj najpierw pograć jedną i zobacz co chodzi a co nie. Zmienianie talii co chwila nic nie daje bo każda talia wymaga ogrania. Możesz nawet moeć talię mistrza Polski ale jeśli jej nie będziesz znać to nic nie ugrasz. I odwrotnie - nawet słabsze ale dobrze znane talie ugrywają więcej.

kacper28
Weteran

Postautor: kacper28 » 2014-03-06, 15:50

No ok. To popatrz i napisz.

romo999

Postautor: romo999 » 2014-03-10, 18:08

Fakt, podczas turnieju nabiera się najwięcej doświadczenia, ponieważ taki turniej to aktywna gra. A ile adrenaliny. ;)

-----------------
opony

konstantis
Bohater

Postautor: konstantis » 2014-03-24, 14:38

to prawda. byłem jak na razie tylko na dwóch turniejach, ale długo będę to pamiętać

konstantis
Bohater

Postautor: konstantis » 2014-03-27, 21:01

kacper następnym razem wszystkie te talie wpisz do jednego wątku, bo wszystkie te spisy smiesznie wyglądają tak obok siebie :mrgreen:

kacper28
Weteran

Postautor: kacper28 » 2014-03-27, 21:10

Trudno. Heheh. ; D xdd

Wróć do „Awanturnicy”