Pomoc Awanturnicy starter Cmentarzysko

WuEsEl

Pomoc Awanturnicy starter Cmentarzysko

Postautor: WuEsEl » 2013-10-27, 15:38

Witam. Chcialbym sie poradzic w sprawie Awanturnikow tz kupilem starter z edycji Cmentarzysko i chcialbym polaczyc ta talie z jakimis innymi postaciami z innego dodatku( chodzi mi o np papiestwo, francuzow itp)
Zaczynam dopiero moja przygode z Veto wiec prosze o wyrozumialosc.
Dziekuje z pomoc

WuEsEl

Re: Pomoc Awanturnicy starter Cmentarzysko

Postautor: WuEsEl » 2013-10-27, 16:48

Tz chcialbym stworzyć jakis sojusz. Podobaja mi sie burbonowie i z nimi chcialbym polaczyc moja talie.
Czekam na podpowiedz

Awatar użytkownika
Wlodzimiesz
Bohater

Postautor: Wlodzimiesz » 2013-10-27, 17:13

Karty z sojuszów możesz poprostu używać u siebie w talii. Nie ma żadnego udziwniania, tylko wkładasz i grasz, jeśli o to pytasz ;-)

Awatar użytkownika
Kosak
Vetomaniak
Kontaktowanie:

Postautor: Kosak » 2013-10-27, 17:41

Jeśli chodzi o Burbonów to można oczywiście złożyć bojówkę Awanturniczą z kilkoma postaciami Burbońskimi.
Wsadzasz sobie Wicehrabiego de Bragelonne, D'Artagnana, Portosa i już.
Jeśli chcesz grać na RW (Rzeczpospolitej Wyzwolonej - czyli bez efektów) ciekawą opcją mogą być: Mousqueton i Planchet, które swoimi zdolnościami mogą "opróżnić" Ci rękę, czyli pozbyć się niepotrzebnych w danej chwili kart. Podpinasz je pod nich i już. Zawsze coś Ci to da. Możesz to oczywiście połączyć z Milady de Winter, która sprawi, że korzystając z ich zdolności nie będziesz musiał odrzucać karty, ale czy jest to aż tak opłacalne? Musisz sam ocenić.

Moim zdaniem na ten moment Awa najlepiej składać frakcyjnie, czyli wsadzić jak najwięcej postaci z frakcji Awa. Jest ich teraz naprawdę dużo i są dość mocne.

WuEsEl

Postautor: WuEsEl » 2013-10-27, 17:58

Dodalem wlasnie karty postacji:
-Książę de Beaufort x3
-Ludwik Burbon x1
-Kawaler Charles de Batz x1
-Królewski muszkieter x3

Do tego oddzial :
-Muszkieterowie x 2

No i strategie : Synowie Machiavellego
Ale nie wiem jakie dodac sztychy posesje itd

Awatar użytkownika
Kosak
Vetomaniak
Kontaktowanie:

Postautor: Kosak » 2013-10-27, 22:35

Pamiętajmy, że wszystko zależy od tego czy grasz w rozszerzony czy w klasyczny: viewtopic.php?f=49&t=6675&p=131658#p131658 (tu wszystko masz ładnie opisane co i jak na starcie :) ). Sprecyzujmy czego oczekujesz i wtedy będziemy dalej kombinować :)

WuEsEl

Postautor: WuEsEl » 2013-10-28, 20:03

Ja chcilbym grac w formacie rozszerzonym. Nowe dodatki itp

Awatar użytkownika
Kosak
Vetomaniak
Kontaktowanie:

Postautor: Kosak » 2013-10-28, 21:46

Tak więc z tych kart, które podałeś możesz wyrzucić Beauforta, Królewskich muszkieterów, Muszkieterów i Synów Machiavellego. Są to karty, które wraz z wejściem nowego sezonu wypadły z formatu rozszerzonego. Wejdź sobie w przeglądarkę kart: http://veto2ed.pl/wyszukiwarka/index.php/
Znajdziesz tu wszystkie karty jakie do tej pory wyszły i będziesz mógł określić jakich kart szukać (zakładka Burbonowie). Jeśli chcesz zaznaczyć naraz więcej opcji (np. kilka dodatków) to przytrzymujesz ctrl i zaznaczasz. Przejrzyj sobie karty, a jak będziesz miał już jakiś pomysł, kilka kart wybranych to będziemy myśleć dalej :)

Wróć do „Awanturnicy”